Koncert z okazji 20 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Skawinie

Obserwując upływający czas, aż chciałoby się zanucić, że ,,20 lat minęło jak jeden dzień”. To właśnie tyle minęło od historycznego i emocjonalnego dla skawiniaków wydarzenia, które na zawsze pozostanie w sercach i pamięci. 19 sierpnia 2002 Jan Paweł II zatrzymał się w Skawinie i sprawił tym wiele radości kilkutysięcznemu tłumowi.

Chociaż spotkanie trwało krótką chwilę bo tylko 5 minut i 10 sekund, wierni zajmowali miejsca w sektorach już w godzinach nocnych. Wszystko po to, by na żywo usłyszeć słowa skierowane przez Papieża Polaka do mieszkańców Skawiny:

„Pozdrawiam parafię w Skawinie. Ja tu często bywałem za czasów, gdy był tutaj proboszczem ksiądz Stanisław Kowalski, nieżyjący. Bóg Wam zapłać za to zatrzymanie po drodze do Kalwarii. Niech Bóg błogosławi waszym parafiom w Skawinie, wszystkim parafianom i wszystkim mieszkańcom. Szczęść Boże. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”.

W 5. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Skawinie, nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie pomnika Ojca Świętego w Skawinie. (źródło: publikacja UMiG w Skawinie)

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie również pamięta i dlatego chcemy zaprosić mieszkańców naszego miasta do wspólnych wspomnień. 21 sierpnia 2022 r. (niedziela) na mobilnej scenie usytuowanej przy pomniku Jana Pawła II wyświetlimy materiał zdjęciowy ukazujący to podniosłe wydarzenie z przed 20 lat. Na scenie wystąpią młodzi artyści z zespołu TANTO oraz zespół Dzień dobry, z którymi na finał wykonamy wspólnie utwór ,,Barka”

Uwaga: W związku z wydarzeniem, fragment ul. Jana Pawła II (od pomnika JPII do skrętu w ul. Monte Cassino) będzie zamknięty dla ruchu samochodowego w godz.12.00-24.00

źródło: ckis.pl