9 Dragon Piast Cup 2019

Jesienne granie w Skawinie

Listopadowa część 9. edycji Halowych Turniejów Piłki Nożnej „Dragon Piast Cup 2019”, rozgrywana pod hasłem „Jesienne Granie” – za nami. W sześciu rozegranych turniejach udział wzięło blisko 50 drużyn i około 500 młodych zawodników, reprezentujących odległe czasem części województwa małopolskiego, ale też reprezentanci klubów ze Śląska.

Póki co hala sportowa przy skawińskim Liceum Ogólnokształcących gościła najmłodszych adeptów futbolu; dwukrotnie na boiskach rywalizowały drużyny w kategorii orlików, trzykrotnie – żaków, a raz – skrzatów. Każdy z rozegranych turniejów miał innego zwycięzcę, a najczęściej na podium stawali gospodarze z Piasta Skawina – aż czterokrotnie. Rywalizację orlików młodszych wygrała APN Husaria Klecza Dolna i Polonia Kraków (ex-aequo; pierwszy turniej) i Wieczystej Kraków (drugi turniej), w kategorii żaków triumfowała BLS Bochnia), wśród żaków młodszych najlepsi byli młodzi futboliści UKS Leńcze (za pierwszym razem) oraz Orła Sidzina (za drugim razem), z kolei rywalizacja najmłodszych skrzatów, choć bez oficjalnej klasyfikacji końcowej, przebiegła pod dyktando Piasta Skawina i UKS AP 21 Chrzanów.

– Cieszy nas, że u progu naszego pierwszego okrągłego turniejowego jubileuszu, bo za rok rozegramy Dragon Piast Cup po raz dziesiąty, proponowany przez nas produkt, niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Wiele drużyn chętnie do nas wraca od lat, a co roku przybywają kolejne. Odwiedzają nas goście z Podhala, Sądecczyzny, Tarnowa czy Małoposki Zachodniej, ale i – tradycyjnie już – Ślązacy – opowiada pomysłodawca turnieju Marcin Kuflowski. – Od początku naszym założeniem było, że turnieje powinny być przeprowadzane sprawnie, zgodnie z harmonogramem, a każdy z uczestników ma wyjechać z drobnymi upominkami. I tego się konsekwentnie trzymamy. Nic nie cieszy bardziej niż zadowoleni uczestnicy, czyli dzieci, dla których przecież to robimy. Nie każdy może wywalczyć medal, nie wszyscy zmieszczą się na podium, ale chcemy, by każdy, kto nas odwiedza, wiedział, że jest w Skawinie mile widziany, i że w rywalizacji dzieci sam udział jest ważniejszy niż końcowe zwycięstwo.

Rzecz jasna – co podkreślają mocno organizatorzy z MTS Piast – obdarowanie wszystkich uczestników prezentami, czy ciepły poczęstunek dla każdej z drużyn, nie byłyby możliwe, gdyby nie finansowe wsparcie ze strony sponsora tytularnego imprezy, czyli Wytwórni Chemicznej Dragon, ale też lokalnych samorządów: Gminy Skawina i Powiatu Krakowskiego, które to od lat współfinansują skawińską imprezę, dodając jej blasku i czyniąc ją atrakcyjną dla gości przyjeżdżających na „Dragony”.

W grudniu cykl Dragon Piast Cup będzie kontynuowany. Do rywalizacji, po najmłodszych, dołączą też drużyny młodzików. 14 grudnia rywalizować będą zawodnicy z roczników 2009 i 2011, a 15 grudnia – roczniki 2013 oraz 2008.

%d bloggers like this: