90-lecie istnienia Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie

27 października świętowaliśmy 90-lecie istnienia Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie. To była też okazja do przecięcia wstęgi i symbolicznego otwarcia nowego boiska

W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko, Wicestarosta Krakowski Arkadiusz Wrzoszczyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Masłowska oraz Dyrektora SP2 Halina Buchowska.

SP2 i Liceum to ostatnie szkoły w mieście Skawina, które jeszcze do niedawna nie miały własnego boiska zewnętrznego. Dzięki tej inwestycji wszyscy uczniowie w mieście mogą uprawiać sport tuż obok szkoły na świeżym powietrzu. Nie zapominamy oczywiście o sołectwach i w planach jest, by boiska powstały przy wszystkich szkołach poza miastem.

Nowe boisko przystosowane jest do gry w najpopularniejsze sporty drużynowe – siatkówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną i koszykówkę. Miękka nawierzchnia poliuretanowa złagodzi skutki upadków i zredukuje szanse na kontuzje. Boisko jest otoczone siatką.

Inwestycja powstała przy bliskiej współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Starostwem Powiatowym. Każda instytucja podzieliła się kosztami inwestycji w równym stopniu.

źródło: gminaskawina.pl