Betonowy parapet w domu. Czy warto postawić na takie rozwiązanie?

Kamienne, drewniane, z tworzywa sztucznego… parapety wewnętrzne występują w wielu odsłonach. Każda z nich ma swoje wady i zalety oraz zasługuje na to, aby rozważyć jej zastosowanie w domu. Stając przed wyborem materiału na parapet, nie ograniczaj się do klasycznych rozwiązań. Równie ciekawe pozostają te nowoczesne – nierzadko przewyższające pozostałe pod kątem jakości. Przykładem takiego surowca jest beton architektoniczny. To z jego wykorzystaniem powstają niezwykłe parapety, które coraz częściej można spotkać w nowoczesnych wnętrzach. Dowiedz się więcej!

Designerski, praktyczny i solidny: parapet z betonu architektonicznego

Spośród wszystkich dostępnych rozwiązań materiałowych wykorzystywanych w produkcji parapetów, warto przyjrzeć się bliżej betonowi architektonicznemu. Choć może on kojarzyć się z wnętrzami industrialnymi typu loft, równie często jest stosowany w nowoczesnych kawalerkach oraz mieszkaniach, urządzonych w stylu glamour. W zależności od zastosowanego materiału, można uzyskać zupełnie inny efekt, adekwatny do indywidualnych potrzeb.

Przy wyborze surowca na parapet, priorytetowe są: odporność i wygląd. Parapet powinien harmonizować ze stolarką okienną. Można traktować go, jako element dekoracyjny, jednak nie wolno zapomnieć o kwestiach praktycznych. Parapety pełnią ważną funkcję – kierują ciepło w stronę pomieszczenia i podtrzymują okno. Są przy tym oczywiście idealnym miejscem na doniczki z kwiatami lub ziołami. Słowem: muszą być piękne i cechować się odpowiednimi parametrami technicznymi. Te wymogi spełniają parapety z betonu architektonicznego. Są one trwałe i wysoce odporne na działanie warunków atmosferycznych. Doskonale znoszą kontakt z promieniami słonecznymi, nie odkształcają się ani nie tracą kolorów. Nie ma również mowy o zarysowaniach czy ścieraniu się – zaimpregnowany parapet z betonu jest wytrzymały i trwały.

Nie rezygnuj z parapetu wewnętrznego! Postaw na beton wysokiej jakości

Niektórzy twierdzą, że stosowanie parapetu wewnętrznego jest zbędne i świadomie rezygnują z parapetów już na etapie projektowania domu. To błąd – jak już wspomnieliśmy wcześniej, parapety odgrywają ważną rolę w procesie cyrkulacji ciepła. Wykonane na wymiar i prawidłowo zamontowane sprawiają, że wytwarzane przez kaloryfer ciepło jest kierowane ku wnętrzu pomieszczenia. Decydując się na zamówienie parapetu z betonu architektonicznego, oszczędzamy sobie wiele pracy. Taki parapet nie jest wymagający, jeśli chodzi o pielęgnację. Łatwo utrzymać go w idealnym stanie, ciesząc oczy ciekawą fakturą i atrakcyjnym kolorem. Jako, że wymiar parapetu należy dopasować do konkretnego okna oraz wnętrza, jest to wyrób produkowany na zamówienie. Sprawdź ofertę polskiego producenta VHCT: http://www.vhct.pl/, który od lat dostarcza nowoczesne parapety z betonu. Wbrew pozorom nie są to monotonne, szare wyroby, lecz atrakcyjne wizualnie rozwiązania, wpisujące się w nowoczesny design.