Bieg Międzypokoleniowy w Jaśkowicach

W dniu dzisiejszym tj. 29 września odbył się III Międzypokoleniowy Bieg w Jaśkowicach. Impreza ma jak większość tego typu wydarzeń popularyzować sport wśród mieszkańców miejscowości, w których one się odbywają.

Nie było inaczej i tym razem, a świetna pogoda jak na koniec września pozwoliła sprawnie przeprowadzić wszystkie konkurencje.

Nie jest to impreza na wysokim poziomie sportowym, ale zadanie jest zupełnie inne. Chciałbym, aby mieszkańcy Jaśkowic mieli możliwość uczestniczenia w zawodach sportowych, kulturalnych, czy też innych integracyjnych spotkaniach tu na miejscu. Nie każdy ma możliwość wyjechać np. do Skawiny, czy Krakowa. Poza tym ten bieg jak jego nazwa wskazuje łączy zarówno tych najmłodszych 2-3 letnich maluszków, z tymi już w wieku seniorskim gdzie uczestnicy mają ponad 60 lat (najstarszy uczestnik miał 86 lat!). Takich biegów w naszej okolicy nie ma – podkreślił sołtys wsi Jaśkowic Józef Tomczak.

Wszyscy uczestnicy biegu tradycyjnie otrzymali dyplomy oraz medale, natomiast Ci najlepsi dodatkowo otrzymali medale za pierwsze trzy miejsca. Kategorii jak zawsze było kilka z podziałem na wiek oraz płeć. Nagrody wręczał sołtys Józef Tomczak wraz z Martą Kowalówka-Małysa – członkiem zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa XXI Wiek, które było organizatorem biegu.

Projekt był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta i Gminy Skawina.

%d bloggers like this: