Centrum Edukacyjne w Wielkich Drogach uzyskało pozwolenie na budowę

Szkoła, przedszkole i żłobek w Wielkich Drogach z pozwoleniem na budowę. Starosta Krakowski wydał decyzję, na którą czekaliśmy z niecierpliwością. Centrum Edukacyjne w Wielkich Drogach to nowoczesny kompleks mieszczący wszystkie usługi w jednym miejscu: szkołę podstawową z dużą halą sportową, kuchnią, która funkcjonować będzie jako zaplecze cateringowe dla sąsiednich placówek, jadalnią ze świetlicą oraz pomieszczeniami dla administracji. W odrębnym skrzydle w zespole będzie mieścił się również żłobek i przedszkole

To bardzo dobra wiadomość. Kompleks w Wielkich Drogach jest kolejnym przykładem naszej otwartości i współpracy z mieszkańcami. Właśnie tak, podczas licznych spotkań i konsultacji, powstawała wizja, którą mogą Państwo zobaczyć poniżej – mówi burmistrz Norbert Rzepisko.

O takiej szkole, przedszkolu i – w końcu! – żłobku mieszkańcy Wielkich Dróg i okolicznych miejscowości marzyli od dawna. Wizualizacje zachwycają: amfiteatr, który z pewnością od razu stanie się sercem szkoły, zieleń i przestrzeń. Każdy element przemyślany, budynki wkomponowane w otoczenie. Zespół powstanie nieopodal obecnie funkcjonującej szkoły oraz kompleksu sportowo-rekreacyjnego, który wybudowaliśmy w ramach rewitalizacji: boiska, dużego placu zabaw, siłowni zewnętrznej.

Szereg konsultacji i spotkań pozwolił wypracować rozwiązania na miarę standardów XXI wieku,  spełniając oczekiwania mieszkańców, ale przede wszystkim dzieci i rodziców. To będzie najnowocześniejsza placówka na terenie naszej gminy. Nie ukrywam, że jest to ogromne zadanie, które wymaga zaangażowania ogromnych środków finansowych. Mając projekt i pozwolenie na budowę, możemy poszukiwać źródeł finansowania, i to robimy. Cały proces opracowania dokumentacji projektowej był nie lada wyzwaniem, ale udało się – i to jest najważniejsze. Dziękuję wszystkim zaangażowanym. – dodaje burmistrz Rzepisko.

Jak pokazują poniższe wizualizacje, w Wielkich Drogach powstanie obiekt, który zapewni dzieciom – nie tylko z tej miejscowości, ale też z Pozowic i Facimiecha – najlepsze z możliwych warunki do nauki, rozwoju i uprawiania sportu. Żadnych barier architektonicznych, tylko przyjazna przestrzeń.

źródło: gminaskawina.pl