CKIS zaprasza na JAJmark Wielkanocny

Centrum Kultury i Sportu zaprasza na II JAJmark Wielkanocny, który odbędzie się na Rynku w Skawinie w przedświąteczny weekend 1-2 kwietnia (sobota – niedziela).

Kiermasz będzie okazją do zaprezentowania i sprzedaży wyrobów rękodzielniczych, dekoracyjnych, produktów regionalnych oraz wszelkich innych związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Cieszymy się, że tak wielu wystawców zgłosiło chęć uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu. Pojawią się nie tylko lokalni sprzedający, ale również goście z „sąsiedztwa”. W ofercie znajdą się zarówno dekoracje świąteczne, jak i produkty spożywcze.

Do odwiedzania stoisk zachęcamy w sobotę i niedzielę, w godzinach 10.00 – 16.00. Ale to nie koniec atrakcji! Dodatkowo, w sobotę, 1 kwietnia  – w Prima Aprilis  – w godzinach od 11.00 do 13.00, na płycie rynku odbędzie się happening „ALE JAJA”, podczas którego, oprócz zabaw i animacji, będzie można wspólnie wypełnić kolorami świąteczną malowankę XXL, a także złożyć życzenia na jej odwrocie. Zając Wielkanocny będzie Was zachęcał do zrobienia sobie z nim zdjęcia, a przygotowane na tę okazję duże jajo będzie można udekorować według własnego pomysłu.

Ważnym punktem spotkania będzie wystawa prac na najciekawiej udekorowane jajo, które biorą udział w konkursie „JAJO Wielkanocne”. O godzinie 12.00 nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Uczestników konkursu, jak i wszystkich mieszkańców gminy Skawina, serdecznie zapraszamy na rynek w przedświąteczny weekend.

źródło: CKIS/Monika Fliszewska