Co jest najważniejsze w nowoczesnych meblach? Wygląd i funkcjonalność!

Wyposażenie domu odgrywa ogromną rolę. Nie tylko pozwala wygodnie korzystać z najróżniejszych możliwości, ale też współtworzy specyficzny klimat. Odpowiednia kolorystyka czy walory estetyczne mają zatem spore znaczenie. Czy większe, niż ergonomiczna konstrukcja mebli albo możliwość przystosowana ich do nowej, niecodziennej sytuacji? Niekoniecznie. Zdaniem branżowych ekspertów z firmy Sandow obie te kwestie należy rozpatrywać łącznie.

Urządzając mieszkanie możesz skorzystać z opcji tworzenia mebli na zamówienie

Innymi słowy: praktycznie każdy zestaw, jaki znajdziesz w katalogu, da się dostosować pod indywidualne potrzeby. Skończyły się czasy, kiedy chcąc kupić na przykład komplet krzeseł kuchennych ze stołem i szafkami, trzeba było brać to, co wymyślają sobie projektanci. Aktualnie konsumenci mają znacznie większy wybór. Zarówno ze względu na dynamiczny rozwój branży meblarskiej, jak też zmienione podejście do klientów. Przedstawiciele Sandow twierdzą, że sprzedawcy wykazują się teraz znacznie większą elastycznością, niż kiedykolwiek wcześniej. Z czego to wynika? Najpewniej z rosnących oczekiwań odbiorców, wymagających indywidualnego traktowania. Możliwości personalizacji obejmują nie tylko kolorystykę, ale też dobór różnego rodzaju materiałów czy skład zestawu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypracować własną, absolutnie niepowtarzalną stylistykę wnętrza.

Gwarancja producenta jest często znacznie krótsza, niż przewidywana żywotność mebla

Kolejnym obszarem, którym warto się zainteresować, jest specyfikacja techniczna. Oglądając różne oferty zwracaj uwagę nie tylko na wymiary, w kontekście dopasowania mebli do rozmiaru i układów pomieszczenia. Wiele mebli – nie tylko stołów – posiada rozkładane części lub łączone moduły. Bardzo dobrym przykładem są tutaj wszelkiego rodzaju kanapy oraz narożniki. Dzięki temu jeden mebel może pełnić mnóstwo funkcji, w zależności od potrzeby chwili. Teoretycznie obecność wszelkich elementów ruchomych zwiększa ryzyko usterki. W praktyce producenci mebli wyjątkowo dbają, aby te newralgiczne części prezentowały jak najwyższą jakość. I tak standardowa gwarancja w firmie Sandow wynosi 3 lata. Aczkolwiek przy uwzględnieniu trwałości zastosowanych komponentów oraz jakości wykonania, spokojnie można zakładać wielokrotnie dłuższy okres eksploatacji. I co ważne, wytrzymałe i solidne meble wcale nie muszą być tak drogie, jak się to niektórym wydaje. Wystarczy zerknąć do aktualnych katalogów oraz sklepów, aby się o tym naocznie przekonać.