Czym się kierować przy zakupie zamiatarki doczepianej do ciągnika?

Usuwanie zanieczyszczeń z dróg czy chodników jest bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Zabrudzona droga może spowodować wypadek samochodowy, a nieoczyszczony chodnik może doprowadzić pieszego do upadku. A osoby poruszające się na wózkach lub matki z dziećmi mają utrudnione przejście. Oczyszczenie ręczne powierzchni, placów i dróg jest niezwykle żmudne i wymaga dużego nakładu pracy. Aby ją wykonać efektywnie, konieczne jest skorzystanie ze specjalistycznej maszyny.

Usuwanie zanieczyszczeń z dróg czy chodników jest bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Zabrudzona droga może spowodować wypadek samochodowy, a nieoczyszczony chodnik może doprowadzić pieszego do upadku. A osoby poruszające się na wózkach lub matki z dziećmi mają utrudnione przejście.

Oczyszczenie ręczne powierzchni, placów i dróg jest niezwykle żmudne i wymaga dużego nakładu pracy. Aby ją wykonać efektywnie, konieczne jest skorzystanie ze specjalistycznej maszyny. Nie każde przedsiębiorstwo czy gospodarstwo rolne chce kupować oddzielny sprzęt. Dlatego przydatne są zamiatarki ciągnikowe – które można skutecznie dołączyć do posiadanej już maszyny.

W jakich miejscach sprawdzi się zamiatarka doczepiana do ciągnika?

Dbanie o place budowy, czystość dróg czy innych płaskich miejsc może być trudne. Szczególnie jeśli oczyszczanie trzeba wykonywać ręcznie lub małymi zamiatarkami bez napędu. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem są duże zamiatarki, które wykonają pracę szybko.

Zamiatarka do ciągnika lub innego sprzętu budowlanego lub gospodarskiego, sprawi że okoliczni mieszkańcy nie zauważą nawet brudzących i uciążliwych prac. To niezwykle ważne by dbać o czystość dróg publicznych. Z tego właśnie powodu zamiatarki ciągnikowe wykorzystywane są między innymi przez służby komunalne. Oczyszczenie ulic nie tylko ze śmieci, ale także z opadających liści czy innych zanieczyszczeń organicznych. Bez uprzątnięcia może dojść do wypadku spowodowanego poślizgiem samochodu.

Zamiatarka do ciągnika sprawdzi się również na placu budowy, w składzie budowlanym czy na drogach otaczających takie miejsca. Nikt nie lubi przecież prowadzić samochodu i omijać bryłek błota. Jednocześnie dowożenie oddzielnego sprzętu na każdą budowę to dodatkowy koszt dla przedsiębiorstwa. Lepiej wybrać alternatywę w postaci zamiatarki łączonej z innym pojazdem.

Również prace rolne często brudzą drogi czy place. Aby praca przy uprawach szła szybko i bez zbędnego wysiłku lepiej aby sprzątaniem zajęła się zamiatarka doczepiana do ciągnika. Dodatkowo wysprząta ona pomieszczenia gospodarcze z trawy, piachu czy resztek paszy. To wydajny sprzęt gospodarski.

Do jakiego sprzętu może zostać podłączona zamiatarka firmy Tuchel?

Aby w pełni móc korzystać z możliwości jakie dają zamiatarki ciągnikowe Tuchel producent zadbał by możliwości podłączenia sprzętów były w miarę uniwersalne. Dlatego też praktycznie do każdego ciągnika lub traktora można znaleźć pasujący model zamiatarki. Dotyczy to jednak nie tylko tego typu pojazdów i sprzętów.

Zamiatarka Tuchel może zostać swobodnie podłączona do koparki lub koparko-ładowarki wiodących firm, takich jak CAT czy JCB. Dzięki temu wykorzystanie pracy zamiatarki na placach budowy czy w miejscach składowania materiałów jest jeszcze łatwiejsze. Nie trzeba specjalnie używać ciągnika, a do obsługi wystarczy regularny pracownik – operator koparko-ładowarki. Znacząco ułatwia to organizację pracy. Nie ma potrzeby angażowania dodatkowej osoby tylko do sprzątania. To oszczędność roboczo-godzin przeznaczonych na konkretny projekt budowlany. Mniejsze koszty pracy pociągają z kolei za sobą wyższe zyski z prowadzonej działalności.

Jak wybrać najlepszy sprzęt do konkretnego typu pracy?

Dbając o każdy szczegół producent sprzętów Tuchel stworzył kilka modeli zamiatarek, aby w sposób optymalny dopasować je do pracy o konkretnych parametrach. Różnią się one między sobą wagą, możliwościami doposażenia, a nawet typem montażu do sprzętu. Zastosowanie różnych szerokości i typów szczotek pozwala na dostosowanie do wykonywanej pracy.

Szerokie zamiatarki sprawdzają się na dużych powierzchniach, takich jak place portowe czy parkingi. Niektóre maszyny przeznaczone są do pracy na drogach publicznych podczas gdy inne znajdą zastosowanie jedynie na wewnętrznych placach. Wszystko po to, by każdy użytkownik był zadowolony z oferowanych przez producenta opcji.

Opcjonalne udogodnienia – jak ułatwiają i przyspieszają pracę?

Aby w pełni wykorzystać możliwości jakie oferują zamiatarki ciągnikowe do wielu z nich dopasowano akcesoria rozszerzające typ wykonywanej pracy i ułatwiające ją. Do wielu z nich można zamontować kolektor zanieczyszczeń – dzięki niemu brud będzie nie tylko odmieciony ale również zebrany z placu przy jednym przejeździe.

Przeczytaj również: Zamiatarki do koparek i ładowarek – montaż do wielu maszyn budowlanych

Zamiatarka doczepiana do ciągnika Tuchel intensywnie działać jako szczotka do chwastów. Ma ona za zadanie bez środków chemicznych usunąć wyrastające rośliny. Zamiatarka do ciągnika dopuszczona do jazdy w ruchu drogowym musi być wyposażona w światła, w tym oświetlenie postojowe.