Categories: KoncertNewsWydarzenia

Dni Skawiny 2022 odbędą się 11-12 czerwca

I oto nadszedł ten czas! Po 2 latach przerwy wracają Dni Skawiny! Cieszy nas to tym szczególniej, że możemy w tym roku wspólnie świętować 30-lecie Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie w szeregu propozycji. Przed nami 2 dni świetnej zabawy, 10 atrakcyjnych wydarzeń i mnóstwo niespodzianek. Nie może Was zabraknąć na największej imprezie plenerowej w powiecie krakowskim!

W sobotę, w klimacie reggae z elementami rocka, popu, funky i ska, przywita nas grupa „Reggaeside”, a jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół „Pectus”. Sobotni wieczór zakończy w klubowych klimatach duet: Kasia Malenda & dj Skipek oraz pokaz wizualizacji laserowych. W niedzielę proponujemy COMMANDOSIK – bieg z przeszkodami dla dzieci i dorosłych, HOLI FESTIWAL – Święto Kolorów i Maraton ZUMBA KIDS. Na scenie królować będą „Baciary” i „Pogwizdani”. Rockowym akcentem wieczór zakończy natomiast „Polish Floyd”. Podczas Święta Miasta zaprezentują się zespoły i sekcje artystyczne działające w CKiS. Nie zabraknie również jednego z największych wesołych miasteczek w Europie oraz strefy gastronomicznej.

 

PROGRAM DNI SKAWINY 2022

SOBOTA, 11.06.2022

16:00 start imprezy
16:15 Muzyczny Kogel Mogel

Czy wiecie, że nasza sekcja wokalna liczy ponad 50 uczestników: dzieci i dorosłych? Zespoły Tanto i MiniTanto to już doświadczeni wyjadacze sceniczni, ale dla zdecydowanej większości będzie to pierwszy publiczny koncert, w dodatku na wielkiej plenerowej scenie.

Na otwarcie Dni Skawiny rozbujają was w rytm popularnych przebojów dziecięcych i tych bardziej „dorosłych”. Dla młodych wykonawców będzie to naprawdę wielkie wydarzenie, do którego przygotowują się przez cały sezon. Zapraszamy na Muzyczny Kogel-Mogel!

18:00 Koncert zespołu REGGAESIDE

REGGAESIDE – zespół powstały w 2012 roku w Nowym Mieście Lubawskim, w pięknych okolicznościach przyrody Warmii i Mazur – obecnie jest w trasie dziesięciolecia, świętując jubileusz muzyczny. Wyróżnia się na polskiej scenie oryginalnym stylem, w którym rytmy reggae ciekawie przeplatają się z innymi gatunkami muzycznymi. Na scenie muzycy są w ciągłym ruchu, a wokalista Karol przemierza dystans niczym Axl Rose, utrzymując bliski i ciepły kontakt z publicznością. Dynamika i energia wynika z rockowego temperamentu i młodzieńczej świeżości. Reggaeside stawia na piosenki, w których zawarte są pozytywne wartości ubrane w przyjemne brzmienie i chwytliwe melodie.

W 2017 roku ukazał się debiutancki album „Szczęście”. Szczęście i uśmiech nie schodzi z twarzy muzyków, grających w składzie: Karol Olszewski – wokal, Przemysław Olszewski – klawisze, wokal, Mateusz Deredas – gitara basowa, wokal, Remigiusz Kreński – perkusja, Jacek Kopowski – gitara elektryczna, Maciej Gburczyk – gitara elektryczna, Beniamin Baczewski – saksofon, Robert Bracki – trąbka. Bogaty skład instrumentalny i energetyczne brzmienia zapewnią nam niezbędną dawkę mocy.

20:00 Gwiazda Wieczoru – Zespół PECTUS

Historia PECTUSa zaczyna się wiosną 2005 roku w Rzeszowie z inicjatywy lidera zespołu Tomasza Szczepanika: „Jestem melodykiem, z mojego serca wypływa mnóstwo melodii”. To prosta potrzeba i chęć dzielenia się muzyką. W 2006 roku zdobywają Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” Rzeszów. W styczniu 2007 ukazuje się promocyjny mini-album, z pięcioma autorskimi utworami. W nagraniach materiału uczestniczą Wojtek Horny (O.N.A. Chylińska) i Zbyszek Jakubek (Walk Away, R.Rynkowski). PECTUS docenia sopocka publiczność, nagradzając grupę, SŁOWIKIEM PUBLICZNOŚCI Sopot Festival 2008. Jest to moment przełomowy, sukces nadaje ton, kariera zespołu nabiera tempa.

Od października 2011 diametralnie zmienia się skład zespołu. Nowy PECTUS, to teraz wyjątkowa jedność. Tomasz Szczepanik zaprasza do współpracy trójkę młodszych braci; Marka, Mateusza i Macieja. Absolwenci Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego nigdy wcześniej nie grali wspólnie, jednak okazuje się, że moc, z którą wykonują największe przeboje PECTUS oraz nowe kompozycje nadają zespołowi wyjątkowego charakteru. Bardzo dobre recenzje koncertów motywują, a SIŁA BRACI nie jest tylko sloganem. We wrześniu 2012 roku za sprawą wielu rozgłośni radiowych, Polacy spacerują wraz z zespołem po malowniczych uliczkach i zakamarkach stolicy Katalonii. „Barcelona” (muz./sł. Tomasz Szczepanik), staje się przebojem. Nowy PECTUS rozbrzmiewa coraz śmielej, ciężko pracując na swój sukces.

Jubileuszowy album pt.  „KOBIETY” (2015) złożony z 10 duetów z wielkimi Artystkami polskiej sceny muzycznej to westchnienie nad rządzonym agresywną, męską ręką światem, w którym kobiety są ofiarami, ale też nosicielkami tego, co najważniejsze: empatii, współczucia i miłości. „Kiedy podejmowaliśmy decyzję, że zadedykujemy tę płytę kobietom, wybuchł konflikt na Ukrainie. Poczułem ogromny niepokój. Wszystko się we mnie buntowało – przeciw wojnie, agresji, zniszczeniu. Lęk przed konfliktem zbrojnym, połączony z wyniesionym z domu pierwiastkiem kobiecym, z empatią i potrzebą bezpieczeństwa, narzucił nam konkretny tor prac nad tym materiałem. Zarówno nad muzyką, jak i tekstami. Powstał hołd dla kobiet i ich roli w naszym codziennym życiu” – wyjaśnia Tomasz Szczepanik.

Kontynuacją niejako jest wydany w 2019 roku „KOBIETY/WOJCIECH MŁYNARSKI” – album do nieznanych tekstów Poety. „Cieszę się, że Tomek Szczepanik sięgnął po nieśpiewane dotąd teksty Wojciecha Młynarskiego. Odkurzył, nadał im nowe życie. Napisane pół wieku wcześniej doczekały się, śpiąc w szufladzie, własnych nut. Melodii, tak pięknie zaśpiewanych w duetach ze wspaniałymi artystkami. Jestem pewna, że Tata byłby szczęśliwy, że jego piosenki wracają na listy przebojów, że znów je nucimy. Bo piosenki przecież muszą być śpiewane. Jak zawsze u taty, niosą nam mądre słowa i myśli” – mówiła Agata Młynarska.

Dodajmy do tego jeszcze wspólną płytę z laureatem Nagrody Grammy – Włodkiem Pawlikiem (2018) i mamy obraz szerokiej wrażliwości artystycznej i muzycznych oceanów Braci Szczepaników. Wrażliwość ta przekłada się również na nieustającą działalność Pectus w akcjach charytatywnych, wspierających m.in.: Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”, „Mam marzenie”, „Szlachetną Paczkę”, „Stop bosym stopom”.

„Siła braci” to siła przebojów. Nienachalnych, dalekich od natrętnej krzykliwości – raczej takich, które kiedy już zapadną w pamięć, mogą fanom towarzyszyć przez lata, budząc wyłącznie pozytywne skojarzenia. PECTUS tworzą: Tomasz Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/wokal/lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja/śpiew), Mateusz Szczepanik (bas/śpiew), Maciej Szczepanik (gitara/śpiew).

21:45 Koncert: KASIA MALENDA + DJ SKIPEK

Let Us Take You There to wspólny projekt krakowskiej wokalistki Kasi Malendy oraz pochodzącego z Olsztyna DJa Skipka, którzy razem tworzą jedyny taki w Polsce, wybuchowy, muzyczny duet. Let Us Take You There to projekt dwóch wulkanów energii, dużej ilości basu i melodii. W swoich setach podróżują od lekkich soulfulowych brzmień po deepowe odcienie muzyki house. Jak mówią sami o sobie: „Nie obowiązują nas schematy, jest tyle świetnej muzyki, którą chcemy Wam pokazać. Daje nam to możliwość rozwijania skrzydeł i tworzenia rzeczy, przy których sami chcemy się bawić. Dla nas wspólne granie to najlepsza zabawa, co zawsze udziela się na parkiecie.”

Koncert poprzedzi WIDOWISKOWE SHOW ŚWIATEŁ I LASERÓW.

NIEDZIELA, 12.06.2022

9:00 Commando Race – bieg z przeszkodami dla dzieci i dorosłych, Błonia Skawińskie

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji biegu z przeszkodami Commando Race 2 km fun! Nowe miejsce, nowe przeszkody i nowe, czadowe medale dla każdego uczestnika biegu! Emocje gwarantowane, dlatego nie może Was tam zabraknąć.

Trasa przygotowana będzie w taki sposób, że każdy, bez względu na kondycję fizyczną, będzie mógł ją pokonać i przy okazji świetnie się bawić!

Minimalny wiek uczestnika to 12 lat.

Gwarantujemy:

– świetną zabawę

– błotko

– czadowy medal dla każdego zawodnika

– słodycze i napój w pakiecie

– ubezpieczenie

14:00 Holi Festiwal Święto Kolorów

Eksplozja Kolorów to zabawa polegająca na obsypywaniu się i wyrzucaniu w górę kolorowego pudru, który tworzy wielką chmurę barw. Kluczowymi punktami wydarzenia są cogodzinne wyrzuty Kolorów Holi, które tworzą wielką barwną chmurę! To idealne miejsce, aby się wyszaleć i zrobić niesamowite zdjęcia. Kolory Holi® to wysokiej jakości sypki, nietoksyczny kolorowy proszek, oficjalnie wykorzystywany podczas wszystkich Festiwali Kolorów w Polsce. Kolory Holi mogą być stosowane na wszelkiego rodzaju imprezach jako alternatywa konfetti. Są one coraz częściej wykorzystywane w przemyśle rozrywkowym (koncerty, teledyski, TV), podczas sesji fotograficznych oraz wszelkiego rodzaju inicjatyw artystycznych.

Oryginalnie Holi to hinduistyczne święto radości i wiosny. Festiwal jest uroczystym dniem, podczas którego wszyscy wybaczają sobie błędy z przeszłości i zapominają innym wyrządzone krzywdy. Odwiedzają przyjaciół, rodzinę i wrogów, żeby podzielić się radością oraz przysmakami tego święta. To właśnie taką myśl i ideę niesie wspólna zabawa kolorami, którą proponujemy po raz trzeci w Skawinie. 

Podczas Holi Festiwal odbędzie się MARATON ZUMBA KIDS, który poprowadzą nasze fantastyczne instruktorki: Alicja Ożóg i Patrycja Tarasiuk. Zapraszamy wszystkie dzieci: te zumbujące z nami na co dzień i te, które chcą sprawdzić, czym jest zumba. Zapraszamy od godziny 17.00!

15:15 KALEJDOSKOP TALENTÓW

Niedziela to dzień prezentacji sekcji artystycznych CKiS w Skawinie. Dla uczestników zajęć to wyjątkowa okazja do pokazania efektu całosezonowej pracy. Zaprezentują się przed Wami m.in.: sekcje zumby kids & junior, tańca nowoczesnego, tańca towarzyskiego i baletu. Gwarantujemy potężna dawkę młodzieńczej energii i świetnej zabawy, czyli KALEJDOSKOP TALENTÓW.

17:30 Koncert zespołu BACIARY

To już 20 lat, jak Baciary podrywają nas do tańca. Zespół Baciary powstał w 2002 roku na Podhalu, z inicjatywy Andrzeja i Janusza Body. Natychmiast zyskał popularność dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych melodii, śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Obecnie w zespole grają: Andrzej Skupień, Andrzej Body, Janusz Body, Władysław Lassak, Jan Strama, Zdzisław Szymczyk. Do najbardziej znanych i lubianych utworów należą: „Żyje się raz”,  „Oczy zielone”,  „Nic do stracenia”,  „Jak się bawią ludzie”. Fani zespołu już od kilku miesięcy zasypują nas pytaniami, czy naprawdę Baciary wystąpią w Skawinie? Odpowiadamy: TAK!

Trochę popa, rocka, biesiady, trochę disco, trochę muzycki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem, hej! Ciekawe połączenia i oryginalne podejście do muzyki tanecznej to czynniki, które sprawiły, że Baciary osiągnęły sukces.

19:30 Koncert zespołu POGWIZDANI

POGWIZDANI to grupa przyjaciół, która swoim humorystycznym podejściem do muzyki umila ludziom czas. Niewątpliwie połączyła ich wspólna pasja do folku, pięknych kobiet i dobrej imprezy. Grają na instrumentach tradycyjnych, charakterystycznych dla regionu, jednak czysty folklor to nie ich bajka. Aktualnie przerabiają wszystkie kawałki, które tylko im się spodobają i wpadną w ucho, nadając im nierzadko drugie życie. Starają się również pracować nad autorskimi utworami, które gdzieś tam powoli powstają – póki co w tajemnicy… Śpiewanie na głosy i bardzo luźne podejście do muzyki jest chyba ich największym atutem. Każdy z muzyków jest indywidualistą na swój własny sposób, dlatego też występy Pogwizdanych są często nieprzewidywalne. Skład zespołu:

PAWEŁ BANACH – WUJEK: PISCOŁKI Najstarszy z całej kapeli, grający na fujarce. Pracował przez 3 lata w fabryce pantofli. Na co dzień odbiera telefony i załatwia koncerty plenerowe na wielkich scenach. Niestety 7/10 telefonów dziennie jest z zapytaniem, czy gramy wesela, a 3 pozostałe to czy Błażej ma dziewczynę…

BŁAŻEJ POGWIZD – ZOMBIE–BOY: SKRZYPCE, PRYM Najmłodszy z całej kapeli, Gra na pierwszych skrzypcach. Podobno najbardziej przystojny – to głównie dla niego przychodzą tłumy dziewczyn na koncerty. Ukończył technikum budowlane i okazjonalnie dorabia sobie jako hydraulik.

DOMINIK ŁUŻNY – WIEWIÓRKA: PERKUSJA, CAJON Dominik gra u nas na perkusji/cajonie. Zaczynał w heavy-metalowym zespole, ale po kilku latach stwierdził, że to jednak nie jest opłacalne. I tak po 3 latach grania z nami kupił sobie wymarzone audi z 1996 r. W przeszłości był kelnerem, przedstawicielem handlowym znanej wódki, testerem barber shopów, aktualnie szuka pracy.

SŁAWOMIR DRZYZGA – MONCZEN: AKORDEON Sławka poznaliśmy, jadąc na koncert. Siedział na przystanku, taki nie za brzydki, miał ze sobą akordeon, więc daliśmy mu szansę. Na co dzień pracuje jako organista w lokalnym kościele, jest pasjonatem muzyki góralskiej.

DAWID WYROSTEK – JASTRZĄB: ALTÓWKA Dawid gra na altówce węgierskiej, ale tego pana większości z Was nie będziemy musieli przedstawiać, bo powinniście go już kojarzyć… Kapela to tylko przykrywka…

JANUSZ PIERZCHAŁA – PLATYN: KONTRABAS Grający na największym instrumencie, najbardziej wykształcona postać, ikona naszego zespołu o blond platynowych włosach. Magister inżynier budownictwa, miejscowy alchemik znający definicje Kwasu, pracujący w Zakładzie Gospodarki Komunalnej.

JAKUB KULASIK – FAŁDA: SKRZYPCE, PRYM Kuba gra na drugich skrzypcach. Urodził się w Hameryce, gdzie spędził połowę swojego życia, co można od razu zauważyć po jego nieudawanym akcencie i hollywoodzkim uśmiechu.

21.00 Koncert zespołu POLISH FLOYD

Zespół POLISH Floyd został założony przez czterech muzyków w 2019 r, którzy wspólnie grają utwory swoich idoli – PINK FLOYD – od ponad 10 lat. Jego trzon stanowią muzycy grający wcześniej w podobnej formacji o nazwie „Another”. Część muzyków postanowiła kontynuować swoją pasję – tym razem pod nową nazwą, nawiązującą do innych wielkich “tribute’owych” zespołów grających muzykę Pink Floyd. Byli to gitarzyści: Grzegorz Koniarz, Marcin Kruczek i Piotr Myjak oraz basista Paweł Pyzik. I tak narodził się POLISH Floyd. W tym okresie dołączyli do nich: Ryszard Pałka (perkusja) i Dariusz Rybka (saksofon). Zespół wzmocnił bardzo mocny skład wokalny: Ola Królik, Karolina Leszko i Ewa Niewdana-Hady (chórek) oraz klawiszowiec – Paweł Harańczyk. Jesienią 2019 roku do składu POLISH Floyd dołączył Nicola Palladini – włoski wokalista i aktor. Praktycznie wszyscy członkowie zespołu to profesjonalni artyści występujący na scenach całej Polski samodzielnie, z własnymi zespołami, lub towarzysząc największym gwiazdom polskiej sceny muzycznej.

Dziś jest to prawdopodobnie najlepszy pod względem jakościowym cover band Pink Floyd w Polsce. Tym, co ich łączy, jest autentyczna pasja oraz absolutny profesjonalizm i bezkompromisowość jeśli chodzi o jakość artystyczną, ale przede wszystkim fascynacja muzyką swoich idoli – Pink Floyd. Nieustannie poszukują sposobów uzyskania brzmienia najbardziej zbliżonego do niedościgłego ideału – oryginalnego brzmienia Floydów. Uzyskują to na wiele sposobów: od studiowania sposobu gry i śpiewu, wyszukiwania identycznych instrumentów aż po samodzielne tworzenie identycznych z oryginalnymi brzmień.

Ich wykonania często można pomylić z oryginalnymi nagraniami. Dzięki ekipie realizatorów dźwięku, światła i multimediów, współpracy z profesjonalnymi twórcami animacji koncerty Polish Floyd oddają w niezwykłym stopniu atmosferę koncertów Pink Floyd. Każdy koncert to niezwykłe wydarzenie, pełne magii muzyki Pink Floyd oraz starannie wyreżyserowanej gry świateł i animacji.

22:30 Zakończenie imprezy

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zastrzega sobie prawo do wprowadzania  zmian w programie.

Zapraszamy!

źródło: ckis.pl

Redakcja

Recent Posts

Ogólnopolski Dzień Seniora w Skawinie

W niedziele Centrum Usług Społecznych w Skawinie zorganizowało uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Wydarzenie…

2 dni ago

Pięciolecie Orkiestry Księżniczek

Największe Przeboje Orkiestry Księżniczek, koncert jubileuszowy z okazji 5-lecia najpiękniejszej orkiestry Świata już 24 listopada…

1 tydzień ago

Burmistrz Rzepisko przekazał petycje w sprawie połączenia obwodnicy z węzłem autostradowym

Połączenie obwodnicy Skawiny z węzłem Kraków-Skawina jest jednym z najważniejszych wyzwań komunikacyjnych, które stoją przed…

3 tygodnie ago

Trzecia karetka dla Gminy Skawina

Od 1 listopada Pogotowie Ratunkowe w Skawinie im. Siegfrieda Greinera będzie dysponowało trzecią karetką, co…

3 tygodnie ago

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Gminie Skawina

Z okazji Święta Dnia Edukacji Narodowej w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym Gubałówka odbyło się uroczyste spotkanie z…

1 miesiąc ago

Stalowe konstrukcje w budownictwie i przemyśle. Jakie jest ich zastosowanie?

Stal jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w budownictwie oraz przemyśle. Charakteryzuje się wytrzymałością, trwałością…

1 miesiąc ago

This website uses cookies.