Dni Skawiny najlepsze od wielu lat

To się nie mogło nie udać! Była wymarzona pogoda, wspaniałe pokazy, porywające koncerty, wciągające zabawy, kuszące stoiska i rewelacyjna publiczność! Było energicznie, kolorowo i radośnie! Dni Skawiny 2022 były NIESAMOWITE!

Po dwóch latach przerwy nareszcie się udało. W miniony weekend, 11 i 12 czerwca, cała gmina Skawina (i nie tylko) bawiła się na Starorzeczu Skawinki świętując dni miasta. Bogaty program artystyczny i masa atrakcji przyciągnęła do Parku Miejskiego prawdziwe tłumy. Oficjalnego otwarcia Dni Skawiny w sobotnie popołudnie dokonali: Tomasz Stawowy – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Norbert Rzepisko – Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, który imprezę objął swoim honorowym patronatem. Jako pierwsi na scenę wkroczyli uczestnicy zajęć wokalnych organizowanych przez CKiS. Młodzi artyści umilali nam czas śpiewając znane przeboje dziecięce i inne piosenki, także dla tych nieco starszych. Była to świetna rozgrzewka przed następnym punktem programu, którym był koncert energicznej grupy Reggaeside. Zespół wysłał ze sceny tak ogromnie dużo pozytywnych wibracji, że wtedy byliśmy już pewni – Dni Skawiny 2022 będą wyjątkowo udane. Od godziny 20.00 rozbawiona skawińska publiczność wspólnie z gwiazdą wieczoru – zespołem PECTUS – śpiewała ich największe hity, takie jak „Barcelona” czy „Jeden moment”, a romantyczny klimat piosenki „To co chciałbym Ci dać” sprawił, że całe Starorzecze rozświetliło się blaskiem lampek z telefonów. Widok był niesamowity. Po koncercie najwięksi fani cierpliwie czekali na czterech braci pod sceną, by zebrać autografy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Wytrwałość się opłacała – artyści chętnie robili sobie selfie, można było również zakupić płytę zespołu. Na zakończenie sobotniej zabawy do tańca w klubowych rytmach zaprosił wybuchowy duet: Kasia Malenda i Dj Skipek. Kumulacja energii była tak wielka, że podczas pokazu laserowego odcięło nam prąd. Gdy udało się jednak zażegnać techniczne problemy, widowiskowy spektakl świateł zachwycił niejednego.

Po sobotnich atrakcjach wydawało się, że już lepiej być nie może. A tu, od samego rana w niedzielę, czekały na Was ekstremalne przeżycia. Za sprawą ekipy Commando Race, Skawińskie Błonia zamieniły się w trudny do pokonania teren, pełen błotnistych pułapek i innych przeszkód. Wizja zanurzenia się w świeżym błotku jednak wcale nie odstraszyła, a wręcz przeciwnie – biegi z przeszkodami cieszyły się dużym powodzeniem. Po południu zrezygnowaliśmy z błotnych niespodzianek na rzecz kolorowych wybuchów radości z Festiwalem Holi, do którego na dodatek dołączył jeszcze później równie barwny Maraton Zumba Kids. Tymczasem na Starorzeczu, na scenie głównej Dni Skawiny, efekt swojej całosezonowej pracy prezentowały sekcje CKiS. Po godzinie 17.00 zaczęło robić się tłoczno. To był znak, że zbliża się koncert Baciarów. Gdy góralski zespół rozpoczął swój występ, przed sceną trudno byłoby nawet szpilkę wcisnąć. Baciary porwały do zabawy każdego. Nawet tym, którzy deklarowali, że nie słuchają tego typu muzyki, nóżka podrygiwała w rytm ich przebojów. Gdyby nie to, że Baciary śpieszyły się na następny koncert, nie wypuścilibyśmy ich ze Skawiny tak łatwo. Całe szczęście po zespole Baciary na scenę wskoczyli Pogwizdani i zabawa w góralskim klimacie trwała w najlepsze. Jednak to co dobre, szybko się kończy. Zwieńczeniem dwudniowego świętowania była wyśmienita muzyczna uczta, którą zaserwował nam zespół Polish Floyd. Wielbiciele klasycznego rocka byli w siódmym niebie. Koncert dodatkowo wzbogacał pokaz laserowy. Lepszego zakończenia Dni Skawiny 2022 nie mogliśmy sobie wymarzyć.

Oprócz koncertów i imprez towarzyszących zarówno w sobotę, jak i w niedzielę na uczestników imprezy czekały pyszne smakołyki, ogródek piwny, wesołe miasteczko i duża strefa zabaw dla dzieci. Do swoich stoisk z masą niespodzianek zapraszali też sponsorzy i partnerzy Dni Skawiny.

FOTORELACJA autorstwa Jarosława Karasińskiego:

SOBOTA

NIEDZIELA

źródło: CKIS.pl