Dragon Piast Cup 2018! Jesienne granie w …międzynarodowym gronie

Trzy weekendy zmagań najmłodszych adeptów futbolu za nami! W dwunastu turniejach 8. edycji Dragon Piast Cup 2018 na parkiet hali sportowej skawińskiego Liceum Ogólnokształcącego wybiegło ponad 950 młodych sportowców. Szczegółowe informacje publikujemy poniżej.

Rywalizację w najmłodszych rocznikach czterokrotnie na swoją korzyść rozstrzygali futboliści Piasta Skawina. Trzy triumfy odnotowali piłkarze KS Zakopane, dwukrotnie zwyciężali młodzi adepci futbolu z Wisły Kraków, a po jednym zwycięskim turnieju zapisali na swoich kontach zawodnicy Mineralnych Krynica i Wieliczanki Wieliczka.

Rywalizacje drużyn rozpoczął występ żaków. Bezkonkurencyjną ekipą okazała się drużyna KS Zakopane, która wygrała wszystkie 6 meczów, zasłużenie sięgając po końcowy triumf. Próbowali im deptać po piętach futboliści projektu APMT Polska, ale starczyło tylko do zajęcia drugiego miejsca. Głównym założeniem turnieju skrzatów – czyli najmłodszej kategorii wiekowej – była dobra zabawa, a wyniki miały być na dalszym miejscu. Każdy z uczestników otrzymał medale i pakiety upominkowe, niemniej warto zauważyć, że jedynym zespołem, który odniósł komplet zwycięstw, była drużyna gospodarzy z Piasta Skawina.

Również Piast Skawina triumfował w kategorii żaków młodszych. Podopieczni trenera Artura Wątora w pokonanym polu zostawili m.in. dwie drużyny Wisły Kraków, a także Polonię Kraków i KS Zakopane. Co ciekawe, nie stracili oni przez cały turniej ani jednej bramki.

Wreszcie na koniec zmagań w pierwszy weekend listopada odbyła się rywalizacja orlików młodszych. Tu znowu najlepiej spisali się zawodnicy KS Zakopane. Na drugim miejscu uplasowali się futboliści AP Wieliczka, a na trzecim – Gwarek Wieliczka. Dobry występ w gronie chłopców zanotowała… dziewczęca drużyna Piasta Skawina, zajmując piąte miejsce!

Drugi weekend z Dragon Piast Cup rozpoczął się od rywalizacji młodzików młodszych. Świetny poziom sportowy turnieju i wiele emocji, a na końcu zwycięstwo Mineralnych Krynica, którzy w finale pokonali KS Zakopane. Wcześniej w półfinale Mineralni okazali się minimalnie lepsi od gospodarzy z Piasta, którzy musieli się zadowolić trzecim miejscem. Turniej orlików zdominowała Wisła Kraków, która w finale nie dała szans Progressowi Andrychów. W meczu o trzecie miejsce Fablok Chrzanów rozprawił się z Westovią Tarnów.

Niedzielne mecze w dniu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę również przyniosły mnóstwo emocji. W porannej serii rywalizowały żaki młodsze i podobnie jak tydzień wcześniej, zawody zdominowali piłkarze Piasta Skawina, zajmując dwa miejsca na podium. Drugie miejsce przypadło w udziale Wiśle Kraków.

W popołudniowym turnieju żaków triumfowała Wisła Kraków, którą jako jedyni powstrzymali piłkarze Piasta, ale wystarczyło to do zajęcia czwartego miejsca. Dwa pozostałe miejsca na podium przypadły w udziale Polonii Kraków i Westovii Tarnów.

Na początek trzeciego weekendu do rywalizacji przystąpili młodzicy. Turniej miał szczególny charakter, bo udział wzięły w nim dwie drużyny ze stolicy Ukrainy: Obolon Kijów i Podil Kijów. Tym razem nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy mieli jednak wyjątkowo ciężkie zadanie, bo poziom turnieju był bardzo wysoki. Ostatecznie triumfowało KS Zakopane, pokonując bez kłopotów w finałowym meczu Bibiczankę. Brązowe medale przypadły w udziale Dream Teamowi z Bochni.

W turnieju trampkarzy młodszych bezapelacyjnie triumfował Piast Skawina, zwyciężając we wszystkich meczach i wyraźnie dominując nad rywalami. Podopiecznym trenera Michała Józefczyka postawili się tylko gracze Górnika Wieliczka, którzy zajęli drugie miejsce, wyprzedzając swoich klubowych kolegów z Górnika II. Niedzielną rywalizację trampkarzy zapisała na swoje konto Wieliczanka Wieliczka, która nieznacznie wyprzedziła Ślązaków z Concordii Knurów. Trzecie miejsce zajęła drużyna gospodarzy.

W turnieju skrzatów zagrało, aż 12 drużyn. Tym razem formuła turnieju przewidywała, że wszyscy uczestnicy turnieju są zwycięzcami. Warto jednak odnotować, że podobnie jak w całym cyklu i w zmaganiach skrzatów je kończących, najwięcej atutów mieli najmłodsi piłkarze Wisły Kraków, KS Zakopane i Piasta Skawina. Czyli te drużyny, które do miejsc na podium docierały w skawińskim Dragon Piast Cup 2018 najczęściej!

– Wysoki poziom sportowy, rywalizacja w duchu fair play, szerokie uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników – to najkrótsze podsumowanie dwóch pierwszych weekendów z Dragon Piast Cup 2018. To już ósma edycja naszego flagowego produktu, który – jak widać – niezmiennie cieszy się sporą popularnością. Co ważne, naszym gościom chce się przyjeżdżać z daleka, bo jeśli na jednym tylko turniejów mamy drużyny z Zakopanego, Krynicy, Bochni, Andrychowa, Chrzanowa czy Tarnowa, to znaczy, że nie straszna im długa podróż, wiedząc, że czeka na nich fajna sportowa przygoda, sympatyczne nagrody i bardzo miłe przyjęcie. Cieszy nas też wizyta drużyn z Kijowa, z którymi udało nam się nawiązać przyjacielski kontakt i być może będzie nam dane współpracować w przyszłości – komentuje fenomen skawińskich turniejów pomysłodawca i ich organizator z ramienia MTS Piast Skawina, Marcin Kuflowski.

Cykl Dragon Piast Cup 2018 nie kończy piłkarskich zmagań w skawińskiej hali. W dwa grudniowe weekendy odbędą się jeszcze Mikołajkowo-Świąteczne Turnieje w najmłodszych kategoriach wiekowych.

źródło: MTS „Piast” Skawina

%d bloggers like this: