Energylandia Rally Team rozpoczyna przygodę z Rajdem DAKAR 2021

Energylandia Rally Team rozpoczyna przygodę z Rajdem DAKAR 2021! Energylandia Rally Team po testach przed Rajdem Dakar!

Rajd Dakar, nazywany najtrudniejszym rajdem na świecie wystartuje tuż po Nowym Roku- 2 Stycznia 2021! To wyzwanie zostało podjęte między innymi przez dwie polskie załogi reprezentujące Energylandia Rally Team – Marka Goczała z pilotem Rafałem Martonem oraz Michała Goczała z Szymonem Gospodarczykiem. Polski zespół dotarł do Arabii Saudyjskiej 27 stycznia. Po testach na koronawirusa oraz 48- godzinnej kwarantannie wszyscy zostali dopuszczeni do dakarowego biwaku, aby móc rozpocząć ostateczne przygotowania do startu.

31 grudnia w okolicy miejscowości Jeddah odbył się dzień testowy. Can-amy Mavericki X3, którymi bracia Goczał wraz ze swoimi pilotami będą pokonywać odcinki specjalne zostały dokładnie sprawdzone. Obydwie załogi Energylandia Rally Team pokonały po około 70 kilometrów testowych w terenie bardzo zbliżonym charakterystyką do tras Rajdu Dakar. Trudne, techniczne wydmy oraz wystające z ziemi skały to nowe doświadczenia dla polskich debiutantów więc sprawdzenie jak w takim terenie odnajdą się kierowcy była kluczowa.

„Wyruszamy na odcinek testowy, gdzie zajmiemy się ustawianiem zawieszenia i ostatnimi drobnymi korektami technicznymi. Chcemy być pewni, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Jedziemy pojazdami UTV zbudowanymi przez stajnię South Racing, są już prawie gotowe. Zostały do dopracowania szczegóły- np. wyregulowanie pasów bezpieczeństwa.” – powiedział Marek Goczał

„Dzisiaj testujemy, mój Can-am jest już przygotowany do startu w 99%. Najbardziej stresujący moment do tej pory to testy na koronawirusa, na szczęście wszystkie osoby z zespołu otrzymały wynik negatywny. Teraz czas na wyzwania, jazdę i spełnianie marzeń!” – dodał Michał Goczał

Po dniu testowym Energylandia Rally Team wraz ze swoim zespołem South Racing spędzi sylwestra na saudyjskiej pustyni. Świętowanie jednak nie będzie trwało długo, harmonogram przed startem jest napięty. 1 stycznia dakarowe pojazdy muszą przejść badania kontrolne, natomiast już 2 stycznia odbędzie się start honorowy z Jeddah oraz prolog, czyli krótki, ale ważny 11-kilometrowy odcinek specjalny. Od wyników na mecie prologu będzie zależała pozycja startowa w tym najtrudniejszym rajdzie na świecie.