Festiwal jest dedykowany przede wszystkim uczniom, którzy stoją przed wyborem szkoły średniej. Jestem przekonana, że prezentacja bogatej oferty kształcenia zawodowego w Małopolsce, rozmowy i konsultacje z fachowcami oraz ze starszymi kolegami, a także porady doradców zawodowych, pomogą im podjąć właściwe decyzje. Liczymy też na to, że razem z uczniami na festiwalu pojawią się też ich nauczyciele i rodzice – nie mam wątpliwości, że oni też skorzystają na tej wizycie
– zachęca Anna Pieczarka, w zarządzie województwa odpowiedzialna m.in. za edukację.
Warto się wybrać na festiwal, ponieważ oprócz szkół, swoją ofertę zaprezentują również służby mundurowe: policja, wojsko, straż pożarna, straż graniczna oraz straż miejska. Z zaproszenia skorzystali również przedstawiciele szkół z Francji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Węgier.
Odwiedzający targi będą mieli okazję osobiście porozmawiać z przedstawicielami zaprzyjaźnionych krajów, poznać specyfikę kształcenia oraz ich ofertę dydaktyczną. Warto też skorzystać z porad doradców zawodowych, którzy pomogą ocenić indywidualne predyspozycje i wybrać najlepszą drogę dalszego rozwoju. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.
Warto wiedzieć
Festiwal Zawodów jest częścią projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II, mającego na celu wsparcie i koordynację kształcenia zawodowego w regionie oraz realizację kompleksowego programu doradztwa edukacyjno-zawodowego. Na terenie Małopolski, z inicjatywy Województwa Małopolskiego funkcjonuje blisko 50 wysoko wyspecjalizowanych Centrów Kompetencji Zawodowych, działających przy wsparciu pracodawców z ofertą dla uczniów jak i osób dorosłych oraz ponad 300 Szkolnych Punktów Informacji i Kariery w szkołach podstawowych.
Ponadto, jak podkreśla Anna Pieczarka, dzięki kolejnym przedsięwzięciom systemowym województwa takim jak: Małopolska Chmura Edukacyjna czy Małopolskie Talenty wzmacniamy kompetencje kluczowe wielu uczniów w regionie.
Dodatkowo poprzez Regionalny Program Stypendialny dajemy młodym ludziom wymierne korzyści finansowe w postaci rocznych umów stypendialnych. Istotnym aspektem wychowania młodego pokolenia jest umacnianie jego tożsamości i poczucia więzi ze swoją „małą ojczyzną”. Stąd tak ważne są dla nas działania w obszarze edukacji regionalnej, samorządowej oraz dziedzictwa narodowego
– dodaje Anna Pieczarka z zarządu województwa małopolskiego.
Bezpośrednio po otwarciu wydarzenia w hali EXPO odbędzie się Małopolski Kongres Zawodowy organizowany przez MEN. W wydarzeniu wezmą udział m.in.: marszałek Witold Kozłowski, Anna Pieczarka z zarządu województwa, wicepremier Beata Szydło, wojewoda Piotr Ćwik, wiceminister edukacji Marzena Michałek oraz małopolski kurator oświaty Barbara Nowak.
Festiwal Zawodów w Małopolsce 2019
21, 22 marca (czwartek i piątek) – 9.00 – 16.00
23 marca (sobota) – 10.00 – 15.00.
źródło: UMWM
W niedziele Centrum Usług Społecznych w Skawinie zorganizowało uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Wydarzenie…
Największe Przeboje Orkiestry Księżniczek, koncert jubileuszowy z okazji 5-lecia najpiękniejszej orkiestry Świata już 24 listopada…
Połączenie obwodnicy Skawiny z węzłem Kraków-Skawina jest jednym z najważniejszych wyzwań komunikacyjnych, które stoją przed…
Od 1 listopada Pogotowie Ratunkowe w Skawinie im. Siegfrieda Greinera będzie dysponowało trzecią karetką, co…
Z okazji Święta Dnia Edukacji Narodowej w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym Gubałówka odbyło się uroczyste spotkanie z…
Stal jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w budownictwie oraz przemyśle. Charakteryzuje się wytrzymałością, trwałością…
This website uses cookies.