Gabloty – jeden przedmiot o wielu zastosowaniach

Każdy co najmniej raz w życiu miał styczność z profesjonalną gablotą informacyjną. Najczęściej spotyka się je w szkołach czy urzędach, jednak ich zawartość znacząco różni się od siebie w zależności od miejsca, w jakim się znajdują. Uniwersalność gablot sprawia, że są one wykorzystywane nie tylko do informowania mieszkańców o bieżących zmianach, lecz służyć mogą jako ochrona dla muzealnych eksponatów takich jak sztandary, figurki czy części materiałów, a także wystawy prac małych artystów. Zróżnicowana estetyka pozwala na nadanie gablocie awangardowego wyglądu – warto znaleźć producentów, którzy zajmują się tworzeniem gablot na zamówienie.

Zróżnicowana estetyka i indywidualne rozwiązania gablot

Profesjonalne firmy produkujące gabloty informacyjne używają do produkcji kilka rodzajów profili, dzięki czemu różnią się one walorami konstrukcyjnymi i estetyką. Te zróżnicowanie pozwala na dobór gablot do urządzonych już pomieszczeń i otoczenia – nie muszą być one klasyczne, a ich personalizacja pozwoli na zwrócenie uwagi przechodniów czy klientów na zawartość gabloty. Firmy często oferują osobom wymagającym malowanie profili gablot na dowolny kolor z udostępnianej wcześniej palety, wykonanie ram przypominających drewniane czy anodowanie profili pozwalające na stworzenie awangardowej powłoki o oryginalnym charakterze. Szyby gablot wykonuje się obecnie z trzech materiałów do wyboru: szkła hartowanego, pleksi i poliwęglanu lity. Pierwszy z nich należy do najpopularniejszych – głównie przez swoją odporność na uszkodzenia i zarysowania; materiał ten uznaje się również za bezpieczny, gdyż w trakcie zbicia szyby, ta rozpada się na drobne kawałki, dzięki czemu skutecznie zmniejsza ryzyko odniesienia obrażeń. Pleksi, inaczej zwane szkłem akrylowym lub PMMA, jest bardzo lekkie i również odporne na warunki atmosferyczne. Poliwęglan lity uchodzi zaś za materiał udaroodporny, co oznacza tyle, że bardzo trudno jest go wybić, mimo iż cechuje się wyjątkową lekkością. Na życzenie można również dokonać wyboru kolorystyki gabloty, zgodnie z paletą RAL, mieszczącą w sobie różne odcienie kolorów złota i żółtego, pomarańczu, czerwieni, fioletu, niebieskiego, zieleni, szarości, bieli i czerni. Wybór jest naprawdę ogromny, jednak na tym nie koniec. Jak już wcześniej wspomniano, istnieje również możliwość wykonania profili imitujących fornirowane drewno – skierowane jest to przede wszystkim dla miłośników klasyki i natury.

Jak znaleźć firmę, z którą warto współpracować?

Od gablot oczekuje się przede wszystkim wysokiej wytrzymałości i doskonałej prezentacji umieszczanych w środku dokumentów. Dlatego najlepiej jest szukać renomowanych firm działających na rynku od kilku lat – jednym z topowych projektantów gablot jest Omega System. W swojej ofercie zawiera tworzenie gablot na indywidualne zamówienie, dzięki czemu każdy klient może wybrać dla siebie produkt stuprocentowo dostosowany do własnych potrzeb. Odwiedzając stronę producenta gabloty.info.pl już na starcie otrzymuje się najważniejsze informacje o firmie, produktach i przebiegu współpracy. Realizacje są ogólnodostępne, dzięki czemu już na starcie poznaje się możliwości wykonawcy. Ponad trzydzieści lat doświadczenia robi wrażenie – jest to wskazówka dla osób, które poszukują fachowców znających się na tym, co robią. Zakup u zaufanych sprzedawców to pierwszy krok do uzyskania dobrej jakości gabloty, która będzie doskonale eksponować wszystko co się w niej umieści.