Inauguracja budowy Centrum Edukacyjnego w Wielkich Drogach

Centrum Edukacyjne w Wielkich Drogach

Marzenia same się nie spełniają – marzenia się spełnia. We wtorek 18 czerwca w miejscowości Wielkie Drogi Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko podpisał umowę na realizację długo oczekiwanej inwestycji: Centrum Edukacyjnego w Wielkich Drogach. Zgodnie z zapisami w umowie, wykonawca – firma RE-Bau Sp. z o.o. ma 22 miesiące na realizację zadania.

W uroczystej inauguracji budowy udział wzięli między innymi : z-ca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik, Poseł na Sejm RP Andrzej Adamczyk, Senator Marek Pęk, II Małopolska Wicekurator Oświaty Katarzyna Mitka, zastępca Burmistrza Tomasz Ożóg, Radni Powiatu Krakowskiego: Krzysztof Gębala, Bartłomiej Szwed oraz Arkadiusz Wrzoszczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie Ryszard Majdzik wraz z Radnymi, włodarze sąsiednich gmin, Prezes Zarządu firmy RE-Bau Andrzej
Tombiński, projektant inwestycji Mateusz Manacki przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych z terenu Gminy Skawina, dyrektor Szkoły Podstawowej im Armii Krajowej w Wielkich Drogach Joanna Chodor, przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie szkoły oraz pozostali licznie zgromadzeni goście.

– Jestem niezwykle dumny, że dziś możemy rozpocząć budowę tego kompleksu. To efekt starań i wysiłków wielu ludzi za który bardzo wszystkim dziękuję. Dziękuję w sposób szczególny Panu Posłowi Andrzejowi Adamczykowi, który bardzo wspierał nas w staraniach o dofinansowanie tej inwestycji ze środków rządowych. Dziękuję również Radnym Rady Miejskiej w Skawinie a także moim współpracownikom z Urzędu Miasta i Gminy Skawina za przygotowanie odpowiedniej dokumentacji.
Życzę powodzenia wykonawcy i jestem pewien, że już 1 września 2026 r. będziemy mogli spotkać się tu ponownie na inauguracji roku szkolnego w nowej szkole – powiedział Burmistrz Norbert Rzepisko.

Przypomnijmy: Centrum Edukacyjne w Wielkich Drogach będzie nowoczesnym kompleksem mieszczącym wszystkie niezbędne usługi w jednym miejscu. W ramach Centrum powstanie Szkoła Podstawowa z halą sportową, kuchnia która będzie funkcjonowała jako zaplecze cateringowe dla sąsiednich placówek, jadalnia wraz ze świetlicą a także przedszkole i żłobek. Koszt tej inwestycji to 40 854 459,00 zł. 30 000 000 zł udało się pozyskać w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład jesienią
ubiegłego roku. 2 830 377,60 zł to kwota, która pochodzi z rządowego programu Maluch+. Pozostała część to wkład własny Gminy Skawina.

Źródło: BB