Instalacja ciepłej wody użytkowej – to proste!

Woda podgrzewana ciepłem sieciowym to najlepsze rozwiązanie dla mieszkańców budynków wielorodzinnych, którzy na co dzień cenią komfort i bezpieczeństwo. Jednym z kluczowych powodów, jakie zniechęcają potencjalnych odbiorców do zmiany instalacji, jest strach przed zniszczeniem i gruntownym remontem łazienki. Nic bardziej mylnego! Wbrew powszechnym mitom, prace w łazience nie trwają nawet połowy dnia i są niemal bezinwazyjne ‒ monterzy usuwają zaledwie 2-3 kafelki, w zależności od ich wielkości. Jak krok po kroku wymienić piecyk gazowy na instalację ciepłej wody użytkowej i zwiększyć tym samym komfort oraz bezpieczeństwo?

Krok 1:         Start – ekipa instalacyjna wchodzi do łazienki, w której jest piecyk

Krok 2:       Demontaż starego piecyka gazowego

Krok 3:       Likwidacja przewodów gazowych i przebicie do przewodów kominowych

Krok 4:       Doprowadzenie instalacji z przewodów kominowych do łazienki

Krok 5:       Przygotowanie podłączenia baterii łazienkowych do instalacji ciepłej wody użytkowej

Krok 6:       Montaż szafki, obróbki murarskie, sprzątanie

Całkowity czas demontażu piecyka i montażu instalacji ciepłej wody użytkowej to około

6-8 godzin. W trakcie prac w mieszkaniu dochodzi do usunięcia 2-3 kafelek na ścianie  i jest to jedyna ingerencja w łazienkę.

Metoda poprowadzenia instalacji jest uzależniona od konstrukcji budynku. Wybrany przez zarządcę budynku projektant zawsze stosuje takie rozwiązanie, które jest najkorzystniejsze

z punktu widzenia technicznego oraz ekonomicznego. Co więcej, administratorzy i zarządcy budynków na każdym etapie prac mogą uzyskać wsparcie od przedstawicieli elektrowni.

Więcej informacji na stronach: www.cezpolska.pl www.cieplo-sieciowe.pl