IV edycja „Wygraj siebie” rozpoczęta

Piękna pogoda postawiła wszystkich, którzy zgłosili się do programu, przed dylematem: korzystać z uroków jesieni w plenerze, czy przyjść na eliminacje. Ci, którzy w sobotnie popołudnie stawili się w Hali Widowiskowo-Sportowej, już zrobili pierwszy krok w kierunku wygranej, ponieważ ich determinacja i chęć zmiany to podstawa sukcesu.

Kobiety i mężczyźni (bo dbanie o siebie to nie tylko domena płci pięknej), motywujące się nawzajem pary małżeńskie, mamy i córki – chętni do udziału w programie z ogromnym zaangażowaniem poddali się pomiarom ciała oraz przygotowanym przez specjalistki z krakowskiej AWF testom sprawnościowym i wytrzymałościowym. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że aktywność fizyczna i zdrowa dieta są bardzo ważne, ale nie zawsze znajdują w sobie wystarczającą motywację do działania. Udział w „Wygraj siebie” ma to zmienić.

Czego uczestnicy eliminacji oczekują od programu? Przede wszystkim poprawy kondycji, spadku wagi i wyrobienia zdrowych nawyków, zarówno jeśli chodzi o ruch, jak i o dietę. Chcą też zawalczyć o lepsze samopoczucie i wyższą samoocenę, a nawet stać się autorytetem dla dzieci i zrobić sobie przyjemność na – dodajmy okrągłe – urodziny. Mamy nadzieję, że uda się osiągnąć zamierzone cele!

Po serii testów komisja w składzie:

Dr Joanna Gradek  – adiunkt na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu krakowskiej AWF

Monika Bigoś – dietetyczka z gabinetu „Dietetyk w Krakowie”

Iwona Najder – kierownik Działu Marketingu i PR CKiS

wybrała 12 szczęśliwców, którzy przez najbliższe 7 tygodni będą walczyć o lepsze samopoczucie, kondycję i zdrowie – krótko mówiąc: walczyć o siebie.

Przed zakwalifikowaną do programu grupą seria bezpłatnych wejść na basen Camena, konsultacja z trenerem i zajęcia na siłowni Power House, cykl spotkań z dietetykiem oraz zajęcia biegowe pod okiem instruktora. Program jest intensywny, bo przewiduje średnio 5 aktywności w tygodniu, ale bez systematyczności trudno osiągnąć dobre rezultaty.

Co dalej? Po 7 tygodniach specjaliści przeprowadzą drugi pomiar, żeby poznać efekty pracy uczestników pierwszego etapu. Jurorzy wyłonią 3 finalistów, którzy będą kontynuować swoją przygodę z „Wygraj Siebie”. Dla jeszcze lepszych rezultatów zaproponujemy im dodatkowo lekcje nauki lub doskonalenia pływania, zabiegi z oferty Camena Kosmetyka i Masaże, poradę fryzjera i kosmetyczki.

Zapraszamy do galerii zdjęć Centrum Kultury i Sportu: tutaj

źródło: ckis.pl | Agnieszka Radziszowska

%d bloggers like this: