„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

8 czerwca 2018 roku w Parku Jana Pawła II biliśmy rekord czytania w jednym momencie, w ramach III już edycji Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, bibliotekarze, nauczyciele, dzieci przedszkolne, w sumie w jednym miejscu czytało książki 245 osób.

Akcję zorganizowały: Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Skawinie, Liceum Ogólnokształcące w Skawinie i Katolickie Przedszkole w Skawinie. Dołączyli do nas również nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Skawinie.

Barwne pochody dzieci, uczniów, nauczycieli i bibliotekarzy wyruszyły spod swoich placówek, aby wspólnie spotkać się w Parku Jana Pawła II i czytać książki.

Młodszym dzieciom czytali książeczki uczniowie skawińskiego Liceum,  starsi sięgnęli po książkę samodzielnie.

Ponieważ pogoda w tym dniu niezwykle dopisała, czytanie w plenerze było jeszcze przyjemniejsze.

Na koniec wszyscy uczestnicy wydarzenia zapozowali do wspólnego zdjęcia, oczywiście każdy z książką w ręku.

Poprzez to wydarzenie chcieliśmy zachęcić dzieci i młodzież do czytania i pokazać, że czytać możemy wszędzie i w każdym wieku, a czytanie jest przyjemnością, a nie obowiązkiem. Akcja ta ma na celu nie tylko promowanie czytelnictwa i książek, ale również działalności bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Skawina.eu,  obecna była  również Telewizja Skawina.

„Serdeczne słowa podziękowania kierujemy pod adresem uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 Oskara Jaworskiego oraz Mateusza Kałwy, którzy wykonali zdjęcia i przygotowali filmik z drona.” – mówi Krystyna Droździewicz – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i już przygotowujemy się do bicia kolejnych rekordów czytania!

Organizatorem ogólnopolskim akcji jest czasopismo „Biblioteka w Szkole”.

Link do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/ukk3VbZhBrwNs3Ka8 – Foto: skawina.eu, Oskar Jaworski, Mateusz Kałwa, Agnieszka Bartnicka

%d bloggers like this: