Jak znaleźć nowych klientów? Wykorzystaj Google i spraw, by oni znajdowali Ciebie!

Zewsząd atakuje nas tyle przekazów reklamowych, że coraz mniej zwracamy na nie uwagę. Umiejętnie przygotowane czy zwielokrotnione dużym kosztem mogą zostawić w naszej pamięci trwały ślad, jednak droga do decyzji o zakupie pozostanie daleka. Kluczem jest precyzyjne odpowiedzenie na konkretne potrzeby. Dziś to naprawdę proste – jednak nie oznacza to jednocześnie, że łatwe, bo z najlepszej umożliwiającej to metody korzysta coraz więcej przedsiębiorstw. W dalszym ciągu jednak warto, choćby ze względu na fakt, że równie efektywnej alternatywy dla pozycjonowania nie ma!

Docieraj do tych, którzy mogą stać się Twoimi klientami. Dziś to możliwe

Określenie i wnikliwe poznanie poszczególnych grup docelowych jest zadaniem, które wymaga od specjalistów od marketingu dużego nakładu pracy i środków. W przypadku konwencjonalnej reklamy nie ma innej drogi, jeśli ma ona zwrócić uwagę właściwych odbiorców i pobudzić u nich zainteresowanie. Upowszechnienie się internetu sprawiło jednak, że możemy dotrzeć tylko do takich i radykalnie podnieść efektywność wydatków związanych z promocją. Samo to jednak nie gwarantowałoby jeszcze sukcesu. Skuteczność, jaka cechuje pozycjonowanie stron wynika z tego, że organiczne wyniki wyszukiwania nie są postrzegane jako reklama, nie budzą więc podobnej rezerwy. Zdobądź więc miejsce w czołówce i przekonaj się sam, jak wzrośnie ruch na Twojej stronie, a wraz z nim liczba zamówień!

Jest to jednak oczywistość dla każdego, kto wie jak dobrze wykorzystać internet na potrzeby marketingu. Starania o jak najlepsze lokaty w Google od lat prowadzą więc niezliczone podmioty. Ta silna konkurencja zaowocowała więc jeszcze jednym problemem – znacznie zaostrzono kryteria, na podstawie których algorytmy wyszukiwarki oceniają zawartość sieci. Jak przypominają specjaliści z firmy AFTERWEB, pozyskiwanie licznych słabych linków, na którym dawniej opierało się pozycjonowanie stron, dziś jest pewnym sposobem na otrzymanie karnego filtra lub bana. Zostaw je więc fachowcom i bądź spokojny o rezultat ich pracy!

Skuteczne pozycjonowanie stron wymaga przede wszystkim doświadczenia

 Czynników rankingowych, na podstawie których wyszukiwarka przypisuje odnajdywanym na dane zapytanie stronom poszczególne lokaty jest dziś bardzo dużo. M.in. dlatego ich poprawienie nie jest już zadaniem dla najbardziej nawet zawziętego amatora tylko specjalisty zdolnego śledzić tą dziedzinę, która podlega nieustannym zmianom. Bez fachowca nie poradzimy sobie także z optymalizacją, niejednokrotnie oznaczającą konieczność nadania witrynie nowej postaci – by miała właściwą strukturę, dobrze wyświetlała się na telefonie czy szybko ładowała. Nawet to wpływa bowiem na miejsce w Google.

Nawet bardzo rzetelne wykonanie wszystkich prac nie stanowi jeszcze gwarancji sukcesu. Walczymy przecież nie o lokaty same w sobie, tylko o klientów! Do tego potrzebna jest właściwa strategia. Jakich zapytań używają potencjalni odbiorcy naszych usług? Czy w danym przypadku opłaci nam się wybrać dłuższe frazy? Czy wykonując pozycjonowanie lokalne na duże miasto, takie jak np. Warszawa, warto wskazać konkretną dzielnicę? Na te i inne pytania fachowiec, który dobrze przeanalizuje sytuację, znajdzie właściwe odpowiedzi i wskaże ścieżkę. Skorzystaj z niej czym prędzej!