Klimas zaliczyła hattrick podczas inauguracji sezonu

Hokejowym wynikiem 5:4 zakończył się mecz inaugurujący rozgrywki o mistrzostwo III ligi kobiet pomiędzy Piastem Skawina a Podgórzem Kraków. Gospodyniom wreszcie udało się przełamać klątwę krakowskiej drużyny, bo w ostatnich potyczkach, mimo przewagi, przegrywały.

Zaczęło się tak fatalnie, jak tylko można sobie wyobrazić, bo już pierwsza akcja meczu zamieniła się na gola dla przyjezdnych i złe duchy zaczęły wracać. Potem jednak nastąpiło 5 minut, które sprowadziło Podgórze do parteru. Najpierw Natalia Kuźdub dobiła obroniony strzał Anny Gawędy i był remis. Potem zaczął się koncert Anny Klimas, która lewą nogą z dystansu wyprowadziła zespół na prowadzenie po podaniu Gawędy, a za chwilę powiększyła przewagę swej drużyny, po strzale z rzutu wolnego (gdy faulowana w sytuacji sam na sam była Natalia Kuźdub).

Po przerwie Piast kontynuował dobrą grę, czego efektem gol Ani Gawędy z głowy, po rzucie rożnym Ani Klimas. Chwila dekoncentracji kosztowała utratę dwóch goli i zaczęło robić się nerwowo. Ale tego dnia mieliśmy w składzie Anię Klimas, która na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zamieniła na gola podanie od Julii Szymuś. Wprawdzie przyjezdne zdołały jeszcze zmniejszyć stratę w doliczonym czasie gry, ale na więcej nie starczyło już czasu.

– Cieszy, że wreszcie wystartowaliśmy w III lidze z kompletem punktów. Niedawno mierzyliśmy się z drużyną Podgórza w Pucharze Polski i wówczas wynik był dla nas niekorzystny. Dziś udało się wygrać, mimo kiepskiego początku. Znakomity mecz zagrała Ania Klimas, która zdobyła trzy gole, a przy jednym asystowała – ocenił po meczu trener Krzysztof Durlik.

Piast Skawina – Podgórze Kraków 5:4 (3:1)

Piast: Klaudia Malinowska (80′ Zofia Swaczyna) – Katarzyna Kozik (55′ Zuzanna Kościelny), Gabriela Mirocha, Kamila Werewka, Paulina Młodzik – Weronika Kukla (48′ Alina Czerniawska), Julia Szymuś, Tamara Wójtowicz, Anna Klimas – Anna Gawęda (80′ Natalia Ocetkiewicz), Natalia Kuźdub (63′ Justyna Zięborak).

źródło&foto: piastskawina.pl