Konkurs „Wojskowe Smaki” zakończony

W niedzielę 10 czerwca w ramach odbywających się Dni Skawiny, miał miejsce finał trzeciej edycji konkursu kulinarnego pn. „Wojskowe Smaki”, organizowanego przez Stowarzyszenie Juvenilis – z młodzieńczą siłą. Konkurs organizowany był w ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków gminy Skawina.

Skawiński rodzinny konkurs kulinarny w tym roku odbył się w wojskowej odsłonie. Konkurs polegał na wykazaniu się przez mieszkańców naszej gminy, praktyczną umiejętnością przygotowania wybranej przez siebie potrawy wojskowej, a następnie zaprezentowania jej podczas finału konkursu. Oceny zgłoszonych do konkursu potraw dokonało jury, złożone między innymi z mistrza kuchni, zawodowego żołnierza i przedstawiciela Stowarzyszenia Juvenilis.

Jury oceniało jakość wykonanych potraw, a także sposób ich podania. Do konkursu zgłoszono trzy potrawy – każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową w postaci sprzętu AGD. Organizator przygotował także spontaniczny quiz dla publiczności, która licznie zgromadziła się na rynku, aby dopingować uczestników konkursu. Nie brakło również atrakcji dla najmłodszych.

Z racji wojskowego ducha konkursu, najmłodsi mogli pobawić się w „małych saperów”, szukając wykrywaczem metalu łusek po nabojach. Ogromną atrakcją konkursu, była prawdziwa wojskowa grochówka serwowana bezpośrednio z kuchni polowej. Każdy chętny mógł skosztować tego przysmaku przygotowanego przez zawodowego kucharza, a zarazem pasjonata życia żołnierskiego.

– Myślę, że to był dobry czas dla mieszkańców, którzy zdecydowali się z nami spędzić to niedzielne popołudnie. Dzisiejsze wydarzenie można podsumować jednym zdaniem: było słonecznie, rodzinnie, smacznie i wesoło. – mówi Anna Wąsowicz, Sekretarz Stowarzyszenia  Juvenilis – z młodzieńczą siłą.

Źródło: Stowarzyszenie Juvenilis – z młodzieńczą siłą

Materiał wideo: Skawina.tv

%d bloggers like this: