Lepiej zapobiegać, niż leczyć (i płacić). Dlaczego warto wyposażyć swój smartfon w etui?

Choć producenci smartfonów dbają o to, by ich produkty były coraz bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, wysokiej jakości etui zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Telefon użytkujemy bowiem codziennie i nierzadko bardzo intensywnie, często w skrajnych warunkach. Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy dodatkowa ochrona telefonu to na pewno dobry pomysł, postaramy się rozwiać twoje wątpliwości w poniższym materiale.

Jakie zagrożenia czyhają na nasz telefon?

Kupno smartfona to najczęściej wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Jednocześnie nie jest to urządzenie, które będzie przez kolejne lata kurzyć się na półce. Telefonu komórkowego używamy bowiem niemal non stop – czy to do pracy, nauki lub kontaktu z rodziną i znajomymi. Tym samym nasza komórka codziennie narażona jest na cały szereg uszkodzeń mechanicznych. Każdemu zdarzyło się przecież upuścić telefon lub niechcący zrzucić go z biurka, co owocowało niestety ukruszeniem obudowy czy pęknięciem ekranu. A to pociągało za sobą konieczność kosztownej naprawy, boleśnie uderzające nas po kieszeni. Smartfon, nawet jeśli użytkujemy go mniej intensywnie, wciąż „zbiera” też mniejsze rysy (np. gdy nosimy go w torebce), które po kilku miesiącach mogą stać się już zauważalne, tym samym wpływając negatywnie na estetykę urządzenia. Co więcej, telefony lubią też „zbierać” kurz, a ich obudowy szybko się palcują.

Niespodzianek unikniemy dzięki zakupowi etui. Oto najpopularniejsze z nich

By uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, a przede wszystkim dodatkowych wydatków, warto już na samym początku wyposażyć telefon w odpowiednie etui. Dzięki temu relatywnie niewielkiemu wydatkowi będziemy spokojni o to, że smartfon posłuży nam bez większych niespodzianek jeszcze przez wiele lat. Za zakupem etui przemawia jeszcze to, że wybór w tym przypadku jest niezwykle szeroki, tak więc każdy prędzej czy później dobierze osłonę dokładnie pod swoje potrzeby. Dużą popularnością cieszą się te z tworzyw sztucznych, w tym silikonu, chroniących obudowę smartfona przed uszkodzeniami i absorbują wstrząsy, a jednocześnie prawie nie rzucają się w oczy. Możemy postawić też na materiałowe pokrowce z klapką, zabezpieczające nie tylko tył urządzenia, ale i jego ekran, a dodatkowo nada całości prestiżowego wyglądu. Bardziej wymagający docenią z pewnością docenią etui pancerne, bo tym niestraszne są najbardziej skrajne warunki. Niezależnie od tego, która z wersji ochrony odpowiada naszym potrzebom, najlepiej zaufać sprawdzonym producentom, takim jak: Spingen, UniQ, Gear4 czy UAG. Ich produkty znajdziemy w sklepie Pancernik.eu, oferuje etui i pokrowce do wszystkich najpopularniejszych smartfonów.