MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW

Zbliża się największe naukowe święto w Europie! Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie zaprasza 24 września na MAŁOPOLSKĄ NOC NAUKOWCÓW!

Ubiegły rok nie pozwolił na wspólną zabawę… a będzie to możliwe już za 2 tygodnie! W tym roku impreza będzie miała formę hybrydową – stacjonarną i online – tak, żeby jak najwięcej osób miało możliwość bezpiecznego uczestnictwa  w przygotowanych atrakcjach.

Oferta

Co na Was czeka w tym roku? Każdy znajdzie coś dla siebie!

 • KOLEJ NA KOLEJ!– prelekcja dotycząca historii kolejnictwa, od jej początków do czasów współczesnych. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznania się z tajnikami pracy kolejarza, nie zabraknie również kolejowych eksponatów! Ogromną dawkę wiedzy
  i informacji przygotował Pan Marcin Lisowski – prezes Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Krakowie.
 • FOTOSTACJA– możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia (tzw. fotobudka!)
 • ZAKODUJ KOLOREM– krótkie warsztaty z kodowania i programowania,
  z wykorzystaniem robotów Ozobot. Różnorodne zadania i zabawy pobudzające wyobraźnię
  oraz kreatywność!
 • CIEKAWY ŚWIAT FOTOGRAFII– uczestnicy spotkania zapoznają się
  z podstawowymi zagadnieniami z zakresu historii i teorii fotografii. Pojawi się dyskusja, jak wielką moc ma zależność między fotografem, a aparatem. Nie zabraknie prezentacji dawnego i nowego sprzętu fotograficznego.

Jak dołączyć?

Ze względów bezpieczeństwa, obowiązują listy zapisów. Nie czekajcie do ostatniej chwili, jeśli chcecie to przeżyć na żywo – śpieszcie się!

Odezwij się: mailowo: multicentrum@biblioteka-skawina.pl, telefonicznie: 12 276 25 71 lub osobiście w budynku Biblioteki Głównej, do dnia 23 września 2021 r. (czwartek).

Zapisy startują 13 września (poniedziałek).

Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach znajdziecie na oficjalniej stronie internetowej MNN – https://nocnaukowcow.malopolska.pl/ oraz na stronie internetowej Biblioteki – www.biblioteka-skawina.pl

plakat