Zadania związane z przenoszeniem ładunków mogą być wykonywane na wiele różnych sposób. Niejednokrotnie dobór klasy urządzenia transportu bliskiego zależy od gabarytów czy ciężaru obiektów. To jednak nie jedyny czynnik, jaki trzeba uwzględnić w planowaniu organizacji procesów produkcyjnych. Kolejną z pierwszoplanowych kwestii jest przestrzeń manewrowa. Przy ograniczonej ilości miejsca, zastosowanie samojezdnych platform transportowych przynosi najwięcej wymiernych korzyści.
Niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania sprzętu zależy od zastosowanych podzespołów
Hale produkcyjne, montażownie oraz magazyny – w tych 3 sekcjach urządzenia transportu bliskiego znajdują zdecydowanie najwięcej zastosowań. Odpowiednio skonstruowana platforma transportowa charakteryzuje się wysokim poziomem funkcjonalności oraz możliwością dostosowania do indywidualnych wytycznych. Przykładowo maszyna zbudowana przez Przedsiębiorstwo HAK pozawala na wyposażenie jej w dodatkowy osprzęt. Ponadto twórcy deklarują gotowość do dostosowania konstrukcji i parametrów technicznych pod indywidualne potrzeby. Priorytetami projektantów były także duże udźwigi, łatwość w manipulowaniu ładunkami oraz maksymalna możliwa mobilność. Dysponując platformą, która może swobodnie skręcać we wszystkich kierunkach, można odczuwalnie poprawić komfort pracy własnej i całej załogi. Zwłaszcza w ciasnych, wąskich wnętrzach.
Wysoki poziom manewrowości musi iść w parze z precyzyjnym, prostym w obsłudze sterowaniem
W przypadku uwiecznionej na zdjęciu platformy PSK HAK zastosowano hydrauliczny mechanizm jezdny. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie pokonuje ustaloną trasę w dokładnie taki sposób, w jaki zaplanował to sobie operator lub automatyk odpowiedzialny za zaprogramowanie maszyny. Maksymalna dokładność jest niezbędna, by procesy wspierane przez urządzenie odbywały się zgodnie z przyjętymi założeniami. Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, tutaj również nie ma miejsca na jakiekolwiek ustępstwa. Standardowo stosuje się sygnalizację świetlną i dźwiękową, ostrzegającą pobliski personel o nadjeżdżającej platformie. Konstruktorzy z Przedsiębiorstwa HAK zdecydowali się na większe rozbudowanie systemów bezpieczeństwa. Czujniki ukryte w listwach naciskowych spowodują automatyczne zatrzymanie platformy po nieplanowanym kontakcie. Takie rozwiązanie zmniejsza ryzyko wypadku z udziałem ludzi, ciężkich ładunków lub innych obiektów na terenie zakładu.
W niedziele Centrum Usług Społecznych w Skawinie zorganizowało uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Wydarzenie…
Największe Przeboje Orkiestry Księżniczek, koncert jubileuszowy z okazji 5-lecia najpiękniejszej orkiestry Świata już 24 listopada…
Połączenie obwodnicy Skawiny z węzłem Kraków-Skawina jest jednym z najważniejszych wyzwań komunikacyjnych, które stoją przed…
Od 1 listopada Pogotowie Ratunkowe w Skawinie im. Siegfrieda Greinera będzie dysponowało trzecią karetką, co…
Z okazji Święta Dnia Edukacji Narodowej w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym Gubałówka odbyło się uroczyste spotkanie z…
Stal jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w budownictwie oraz przemyśle. Charakteryzuje się wytrzymałością, trwałością…
This website uses cookies.