Morderstwo rodziny z Korabników sprzed 74lat

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym materiałem naszego partnera medialnego TV Skawina, który przedstawił bardzo ciekawą historię sprzed 74 lat. Takie wydarzenia miały miejsce na terenie całego kraju, jednak to jest historia naszych mieszkańców.

„1 lipca 1944 r. w Korabnikach […] w bestialski sposób została rozstrzelana przez niemieckich okupantów czteroosobowa rodzina Głazów: Aleksander, jego żona Rozalia oraz dwoje dzieci: 16-letnia Roma i 11-letni Michałek. Następnie cała rodzina została zakopana na skraju lasu przy obecnej ul. Leśnej. Podobnych historii w czasie sześcioletniej okupacji niemieckiej w latach 1939–1945 na ziemiach polskich wydarzyło się zapewne wiele. Lecz inaczej odbiera się informacje o podobnych wydarzeniach, które miały miejsce gdzieś tam, gdzie zginęli jacyś anonimowi ludzie, a inaczej, kiedy chodzi o ludzi stąd.
Źródło: Grodecki, Stanisław (2014). Żywa lekcja historii pt.:To się zdarzyło w Korabnikach 70 lat temu. Informator Towarzystwa Przyjaciół Skawiny nr 83, s. 11.”

źródło: skawina.tv

%d bloggers like this: