„Niedzielni Gracze” zwycięzcami turnieju w Skawinie

1 września 2018r odbył się VII Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Czteroosobowych zorganizowany przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Tegoroczne zawody zostały podzielone na dwie grupy po cztery drużyny:

Grupa A: „Geriatria”, „Serolodeva”, „Niedzielni Gracze” i „Pędzące Żółwie”

Grupa B: „Wawelskie Smoki”, „Pimpvolley”, „Walczący weterani” i „Wyluzowani”

Grupa A rozgrywała swoje mecze na boisku „Orlik” przy Basenie „Camena”, Grupa B na „Orliku” przy Stadionie Miejskim. Mecze grupowe rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Do fazy finałowej, która na prośbę zawodników rozgrywana była w Hali Sportowej CKiS, awansowały po dwie drużyny z grupy.

A2 z B1 – > „Pędzące Żółwie” vs „Wawelskie Smoki” -> 1:2

Mecz o miejsce trzecie pomiędzy „Pędzącymi Żółwiami” a „Wyluzowanymi” zakończył się wynikiem 2:0 dla Pędzących Żółwi i to oni staneli na najniższym stopniu pudła. Z kolei walkę o prymat w VII Otwartym Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Czteroosobowych stoczyły „Wawelskie Smoki” i „Niedzielni Gracze”. Do wywalczenia złota potrzebne były trzy sety. Zawodnicy po obu stronach siatki od pierwszego gwizdka sedziego nie odpuszczali, ambitnie walcząc o każdą piłkę. Wyśmienite zagrania obu zespołów stworzyły niezapomniane widowisko siatkarskie dzisiejszego turnieju. Ostatecznie szale zwycięstwa w ostatnim secie przechylili na swoją stronę „Niedzielni Gracze”, wygrywając całe spotkanie 2:1.

Organizator wakacyjnych zawodów, Dział Sportu i Rekreacji Centrum Kultury i Sportu przygotował dla najlepszych czterech teamów potyczek siatkarskich oryginalne medale i upominki, których pula dodatkowo została wzbogacona przez partnera tegorocznego turnieju XTREME FITTNES w Skawinie.

źródło: ckis.pl