Nowa kadencja sołtysów Gminy Skawina

Sołtys to osoba, która nie boi się oceny ludzi i ma pomysł na swoją miejscowość. Nowoczesny sołtys potrafi również korzystać ze środków europejskich. Jest liderem otwartym na różnorodność, chętnie podejmującym wyzwania. Właśnie takich sołtysów ma szczęście mieć Gmina Skawina.

W poniedziałek 6 marca w skawińskim ratuszu na spotkaniu z Sołtysami wyłonionymi w wyborach 19 lutego, spotkali się Burmistrz Norbert Rzepisko wraz z Zastępcami Witoldem Grabcem i Tomaszem Ożogiem oraz Sekretarz Gminy Skawina Agnieszka Juszczak-Lisek.
Podczas spotkania burmistrz wręczył sołtysom gratulacje i zaprosił do współpracy. Podkreślił też, że funkcja jaką sprawują to zaufanie i praca.

Dla większości z Państwa to kolejna kadencja. Przed Wami pięć lat intensywnej pracy na rzecz lokalnej społeczności. Mamy dziś w gronie też troje nowych Sołtysów.
Serdecznie gratuluję. Otrzymaliście mandat zaufania, który przez najbliższe lata będziecie dzień po dniu realizować. – powiedział Norbert Rzepisko
Niech to będzie dobry czas, pamiętajcie tez proszę, że jesteśmy otwarci na współpracę i drzwi ratusza zawsze są dla Was otwarte. – dodał.

Na 16 miejscowości naszej gminy, tylko w trzech zaszły zmiany. I tak w Borku Szlacheckim sołtysem została Beata Fudal, w Facimiechu Marlena Kruczek-Sekuła, a Polance Hallera Piotr Kulig. Sołtysi obejmują swoją funkcję na najbliższe pięć lat (kadencja 2023-2028).

Wykaz Sołtysów kadencji 2023-2028:

BOREK SZLACHECKI- BEATA FUDALI

FACIMIECH – MARLENA KRUCZEK-SEKUŁA

GOŁUCHOWICE – ANNA PYZIK

GRABIE – JOANNA DUDEK

JAŚKOWICE – JÓZEF TOMCZAK

JURCZYCE – JERZY KŁĘPA

KOPANKA – MARCIN MOCHA

KRZĘCIN – TERESA SOTWIN

OCHODZA – GRZEGORZ LELEK

POLANKA HALLERA – PIOTR KULIG

POZOWICE – TOMASZ HANUSIAK

RADZISZÓW – ZDZISŁAWA BAŁA

RZOZÓW – GRZEGORZ KLIMAS

WIELKIE DROGI – MARIA WINDAK

WOLA RADZISZOWSKA – CZESŁAW BLAK

ZELCZYNA – JANUSZ ŚMIECH

Dane adresowe znajdziesz TUTAJ

źródło: gminaskawina.pl