Nowe boisko dla Szkoły Podstawowej nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego

boisko dla Szkoły Podstawowej nr 2

Zakończyła się budowa boiska wielofunkcyjnego przy SP2 i Liceum Ogólnokształcącym

Obiekt sportowy zostanie otwarty w przyszłym tygodniu i w godzinach funkcjonowania szkoły będzie służył uczniom, a po zakończeniu lekcji – wszystkim mieszkańcom Gminy Skawina, oczywiście całkowicie bezpłatnie.

SP2 i Liceum to ostatnie szkoły w mieście Skawina, które nie miały własnego boiska zewnętrznego. Dzięki tej inwestycji wszyscy uczniowie w mieście mogą uprawiać sport tuż obok szkoły na świeżym powietrzu. To szczególnie ważne po czasach lockdownu, by najmłodsi mieszkańcy naszej Gminy mieli wygodny i łatwy dostęp do zewnętrznych obiektów sportowych. Nie zapominamy oczywiście o sołectwach i w planach jest, by boiska powstały przy wszystkich szkołach poza miastem.

Nowe boisko przystosowane jest do gry w najpopularniejsze sporty drużynowe – siatkówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną i koszykówkę. Miękka nawierzchnia poliuretanowa złagodzi skutki upadków i zredukuje szanse na kontuzje. Boisko jest otoczone siatką.

Inwestycja powstała przy bliskiej współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Starostwem Powiatowym. Każda instytucja podzieliła się kosztami inwestycji w równym stopniu.