Optymalna klimatyzacja do domu. Jak połączyć funkcjonalność z estetyką pomieszczeń?

Urządzając swoje 4 kąty bierze się pod uwagę rozmaite kwestie. Niektórzy priorytetowo traktują własną wygodę, innym zależy przede wszystkim na reprezentacyjności poszczególnych pomieszczeń. Systemy klimatyzacji dotyczą obu wymienionych dziedzin. Wiele osób ma obawy przed instalacją urządzeń, ze względu na ich wygląd. Wpasowanie masywnej jednostki do salonu może sprawiać pewne problemy. Dlatego od jakiegoś czasu producenci sprzętu zwracają większą uwagę na prezencję.

Design nowoczesnych klimatyzatorów świetnie wpisuje się w rozmaicie urządzone wnętrza

Podczas wyboru urządzenia należy wcześniej ustalić jego konkretną lokalizację. Zarówno ze względu na położenie względem pozostałych mebli, jak również rozmieszczenie elementów systemu. Aby wszystko mogło działać poprawnie i wydajnie, należy zapewnić im odpowiednie warunki. Klimatyzator musi rozprowadzać schłodzone powietrze po całym pomieszczeniu – nie można go zastawić innymi rzeczami, w przeciwnym wypadku będzie to zwyczajne marnotrawstwo.  A przecież obniżenie temperatury to tylko jedna z funkcji oferowanych przez zaawansowane technologie. Współcześnie klimatyzacja do domu jest w stanie oczyścić powietrze z wielu zanieczyszczeń. Jednostki podsufitowe najczęściej umieszcza się od 10 do 30 centymetrów pod sufitem. Inna lokalizacja utrudni uzyskanie równomiernej temperatury w każdym kącie pomieszczenia.

Rozstawienie jednostek można w dużej mierze dopasować do indywidualnych potrzeb

Z kolei klimatyzatory przypodłogowo-przysufitowe dają większą swobodę przy montażu. Są w stanie uzyskać pewną efektywność zarówno po zawieszeniu na pewnej wysokości, jak również tuż przy podłożu. Jeżeli komuś zależy na określonym układzie wnętrz, taki sprzęt zdecydowanie ułatwi utrzymanie określonej wizji. A co w sytuacji, kiedy każdy pokój w domu został urządzony w innym stylu? Wtedy warto zastanowić się nad klimatyzacją typu multisplit. Jak podkreślają przedstawiciele firmy ZEFIR, systemy tej klasy pozwalają na połączenie centralnej, zewnętrznej jednostki z różnymi modelami klimatyzatorów wewnętrznych. Dopasować je można również pod względem mocy chłodniczej i innych parametrów technicznych. Po to, aby warunki w salonie czy sypialni pozwalały na pełny relaks, a powietrze w kuchni albo łazience miało inne, odpowiednie parametry.