OSP Krzęcin wzbogacił się o nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy

W ubiegły piątek strażacy z OSP Krzęcin przywitali wraz z mieszkańcami nowy, średni pojazd ratowniczo- gaśniczy.
Były przemówienia, fajerwerki, muzyka 
i poczęstunek dla przybyłych gości. 

Dla każdej jednostki pożarniczej, powitanie nowego wozu strażackiego jest rytuałem, niemal podobnym do przywitania nowego członka załogi. W tym przypadku bardzo młodego. Prezentację nowego wozu strażackiego rozpoczęto od przejazdu ulicami Krzęcina, w kolumnie ponad 24 wozów strażackich. Każdy z nich zachwycał, ale mieszkańcy z niecierpliwością wypatrywali nowego wozu strażackiego. Ten wjechał do jednostki OSP Krzęcin jako ostatni, w oprawie fajerwerków i głośnej muzyki.

Na uroczystości powitania pojazdów przez mieszkańców, nie zabrakło zaprzyjaźnionych jednostek OSP z terenu Gminy Skawina oraz OSP Przytkowice, OSP Sosnowice, OSP Paszkówka, OSP Rusocice, ale także władz samorządowych – v-ce starosta krakowski Arkadiusz Wrzoszczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko, I-ca burmistrza Witold Grabiec, Pani Sołtys Teresa Sotwin, a także wielu mieszkańców, którzy w ten dzień chcieli hucznie przywitać nową perełkę krzęcińską.
Środki na zakup nowego wozu strażackiego pozyskano m.in z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Województwa Małopolskiego, Miasta i Gminy Skawina oraz ze środków Powiatu Krakowskiego.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN ma napęd na cztery koła o mocy 290 KM. Zbiornik na wodę o pojemności 4 tys. litrów, autopompę o wydajności 1600 litrów/minutę oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 400 litrów.
Wóz miał już swój pierwszą akcje tuż po przywitaniu. Akcja polegała na usunięciu substancji ropopochodnej ze stacji paliw w pobliskiej Zelczynie.

źródło: gminaskawina.pl