Piknik Hallerowski przeniósł nas do czasów walki o Niepodległość

W ubiegłą niedziele 24 czerwca odbył się Piknik Hallerowski w Dworze Dzieduszyckich, który wpisał się w szereg imprez upamiętniających 100-lecie Odzyskania Niepodległości. W związku z niesprzyjającą aurą większość zaplanowanych „atrakcji” musiało odbyć się wewnątrz dworu. Niewątpliwie największym wydarzeniem był występ baletu „Carcovia Danza”, który przeniósł gości najpierw w czasy szlacheckie poprzez występ „Od Acana do Waćpana”, a następnie w czasy I wojny światowej gdzie m.in. gen. Józef Haller walczył o wolność dla Polski – przez pokaz tańca „Przybyli ułani pod okienko”.

Ponadto organizator zaprosił Pana Adama Woźniczkę, który posiada bardzo bogatą kolekcję pamiątek związanych z rodziną Hallerów.

Dużym wydarzeniem dla mieszkańców Radziszowa, był niewątpliwie występ Orkiestry Dętej „Sygnał”, która po wielu latach istnienia wreszcie wydała swoją pierwszą płytę, dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Nasz Radziszów”. Wkrótce napiszemy więcej o zespole, który w najbliższych dniach wyjeżdża na koncert do Monachium.

Organizatorem Pikniku było było Stowarzyszenie „Nasz Radziszów”, a projekt był współfinansowany ze środków Miasta i Gminy Skawina.

%d bloggers like this: