Policja podsumowała święta wielkanocne – było spokojnie

Tegoroczna Wielkanoc w powiecie krakowskim minęła spokojnie. Zdecydowana większość mieszkańców zastosowała się do zasad bezpieczeństwa, przestrzegając nowych przepisów i ograniczeń, wprowadzonych w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronowirusa. Ruch na drogach był zdecydowanie ograniczony, a publiczne tereny zielone puste.

Policjanci z powiatu krakowskiego przez cały świąteczny weekend czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców. Prócz standardowych zadań związanych z interwencjami, patrolowaniem ulic, czy dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, policjanci realizowali także te nowe zadania dotyczące walki z epidemią.Ten okres świąteczny był wyjątkowo pracowity dla mundurowych. Patrole codziennie kontrolowały osoby przebywające na kwarantannie i czuwały nad tym, aby wprowadzone zasady bezpieczeństwa były przestrzegane. Zdecydowana większość mieszkańców naszego powiatu zachowała się odpowiedzialnie, respektując wprowadzone obostrzenia. Osoby, które jednak rażąco naruszyły obowiązujące ograniczenia, musiały się liczyć z konsekwencjami takiego zachowania.

Przez cały okres świąteczny na terenie powiatu krakowskiego policjanci ujawnili ponad 100 wykroczeń, z czego połowa dotyczyła gromadzenia się osób, a ponad 30 przemieszczania się w ruchu pieszym. Kilka naruszeń dotyczyło również przebywania na terenach zielonych. Na ponad 40 osób mundurowi nałożyli mandaty karne, wobec 7 osób skierowali wnioski o ukaranie do sądu, a ponad 50 osób pouczyli.

W tym czasie policjanci skontrolowali też blisko 130 autobusów pod kątem ilości przewożonych pasażerów, nie ujawniając żadnych nieprawidłowości. Podczas sprawdzeń osób odbywających kwarantannę w powiecie krakowskim, policjanci także nie odnotowali żadnych naruszeń.

Przez całe święta, na drogach naszego powiatu odnotowaliśmy 7 zdarzeń drogowych, w tym 1 wypadek, w którym ranna została jedna osoba. Przez ten weekend funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, ujawnili też 2 osoby, które złamały zakaz prowadzenia pojazdów oraz 1 prowadzącą pojazd po cofnięciu uprawnień do kierowania. Dodatkowo policjanci ruchu drogowego zatrzymali 3 dowody rejestracyjne, wobec stwierdzenia nieprawidłowości w stanie technicznym kontrolowanych pojazdów oraz 3 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km w terenie zabudowanym.

źródło: KPP Kraków

%d bloggers like this: