Pozbądź się legalnie odpadów budowlanych i żyj w zgodzie z naturą

Prowadząc nawet niewielkie prace remontowe, trzeba liczyć się z powstawaniem odpadów budowlanych. Niezależnie od ich ilości musisz zadbać o właściwe pozbycie się ich. Zgodnie z obowiązującą literą prawa odpady te nie mogą znaleźć się w koszach komunalnych. Musisz mieć świadomość, że złamanie tej zasady wiąże się z wysokimi karami pieniężnymi. W dzisiejszym wpisie nieco bardziej rozwiniemy temat odpadów budowlanych oraz ich utylizacji. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć, aby działać zgodnie z prawem i… naturą!

Krótko o odpadach budowlanych – sprawdź, czy na pewno wiesz co się do nich zalicza

Odpady budowlane to dosyć ogólne pojęcie. Kryją się pod nim konkretne materiały, które pod żadnym pozorem nie mogą być mieszane z innymi pozostałościami po remoncie. Pamiętaj, że w czasie remontu również należy dbać o prawidłową segregację. Nie mieszaj starych mebli, sprzętu elektronicznego z gruzem i pozostałościami armatury łazienkowej! O odpadach budowlanych, a dokładniej mówiąc, ich podziale mówi Rozporządzenie Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 24 grudnia 1997 r. w sprawie klasyfikacji odpadów. Zgodnie z podanymi informacjami powstałe w czasie remontu odpady budowlane dzieli się na gruz czysty uwzględniający jedynie gruz betonowy oraz ceglany; gruz zmieszany – poza gruzem czystym uwzględnia również betonowe elementy oraz tworzywa ceramiczne; gruz zanieczyszczony łączący dwie poprzednie grupy wraz z wszelkimi pozostałościami po remoncie takimi jak np.: tapety, farby, panele, szkło, drewno, tworzywa izolacyjne, papa dachowa itd.

Gdzie wyrzucić odpady budowlane? Przed Tobą rozwiązanie niemające sobie równych

Kiedy już znasz dokładny podział, czas przejść do wskazania odpowiednich sposobów na ich pozbycie się. Tak jak wyżej wspominaliśmy, nielegalne wyrzucenie odpadów budowlanych nakłada na osobę odpowiedzialną za ich powstanie wysokie kary pieniężne. Po co ryzykować, skoro na wyciągnięcie ręki masz proste i skuteczne rozwiązania? Jedną ze sprawdzonych metod cieszącą się dużą popularnością jest skorzystanie z usług firmy zewnętrznej. Do dyspozycji masz fachowców, którzy dokładnie znają się na obowiązujących regulacjach prawnych, mają odpowiednie auta i doskonale wiedzą, jak prawidłowo pozbyć się odpadów budowlanych, aby w żaden sposób nie naruszyć bezpieczeństwa środowiska naturalnego. Wywóz odpadów – panda-wywoz.pl, o którym nieco więcej przeczytasz pod podanym adresem internetowym, pozwoli Ci zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Wystarczy, że przedstawisz fachowcom swoje potrzeby, a oni przygotują indywidualną ofertę w korzystnej cenie. Chcesz jeszcze bardziej ułatwić sobie swoją pracę? Doskonale się składa! Firma Panda Wywózki oferuje wszystkim zainteresowanym przeprowadzenie prac remontowych. Nie musisz się tym zajmować sam. Pracownicy przygotują mieszkanie pod dalsze prace remontowe oraz zajmą się powstałymi odpadami. Zyskaj cenny czas i postaw na współpracę przynoszącą wiele korzyści!