Poznaj najlepszy sposób na rozwój firmy dzięki internetowi. Skorzystaj z możliwości, jakie daje pozycjonowanie stron www

Powszechny dostęp do sieci oraz rozwój rozmaitych usług on-line stale zmienia to, w jaki sposób poszukujemy informacji czy robimy zakupy. Z punktu widzenia przedsiębiorców wyraźne zaznaczenie swojej obecności w internecie to obowiązek – w przeciwnym wypadku wielu odbiorców może zwyczajnie nie dowiedzieć się o potencjalnie atrakcyjnej ofercie. Sposobów na rozreklamowanie marki w świecie wirtualnym jest całe mnóstwo. Gdyby jednak oceniać ich skuteczność oraz opłacalność, to pozycjonowanie stron www wciąż nie ma sobie równych.

Twoja oferta może dotrzeć do 400% osób więcej niż wcześniej. Wystarczy, że znajdzie się w TOP 3 Google

Prosta matematyka: im bardziej rośnie grono użytkowników, którzy wchodzą na firmowy serwis www, tym więcej klientów finalnie udaje się pozyskać. Jak zatem sprawić, aby witryna zyskiwała na popularności? Zadbać o zajęcie najbardziej eksponowanych miejsc na szczególnie atrakcyjne dla swojej branży frazy wpisywane w wyszukiwarkę! Eksperci z agencji INSEO przypominają, że użytkownicy nie spędzają zbyt dużo czasu na internetowych poszukiwaniach i zaledwie 2,5% spośród nich w ogóle otwiera drugą stronę wyników w Google. Trzeba jednocześnie pamiętać, że pozycjonowanie stron www stanowi coraz bardziej złożony proces. Kolejne duże aktualizacje oraz małe usprawnienia algorytmów wyszukiwarki – często wprowadzane bez jakichkolwiek zapowiedzi – sprawiają, że roboty Google biorą pod uwagę coraz więcej czynników przy układaniu rankingów na określone zapytania. Bez fachowej wiedzy i śledzenia branżowych nowinek można sobie tylko zaszkodzić. Oczywiście współpraca z wyspecjalizowaną agencją kosztuje, jednak biorąc pod uwagę późniejsze rezultaty będzie to zdecydowanie mniej ryzykowna inwestycja.

Efekty profesjonalnego pozycjonowania strony www przychodzą po pewnym czasie, ale gwarantują duże zyski

Tym bardziej, że spodziewany zwrot będzie na niezwykle wysokim poziomie. Przy indywidualnie dobranych działaniach, popartych rzeczową analizą oraz konkretnymi danymi, da się zwiększyć przychody firmy o ponad 50% na przestrzeni kilku miesięcy. Rzecz jasna wiele zależy od specyfiki branży oraz aktualnego stanu witryny www, jednak takie żywcem wyjęte ze statystyk liczby mocno przemawiają do wyobraźni. Powiedzieć, że pieniądze leżą w internecie i wystarczy się po nie schylić, byłoby zbyt dużym uproszczeniem. Zwłaszcza, że konkurencja systematycznie się zaostrza – jednak przy pomocy fachowców oraz odpowiedniej, nastawionej na długofalowe wyniki strategii wciąż można osiągnąć spektakularny sukces dzięki Google. Konsekwencja, pełen profesjonalizm, postępowanie zgodnie z normami forsowanymi przez twórców najpopularniejszej wyszukiwarki: to 3 najważniejsze filary, które pozwalają przebić się na pierwszą stronę wyników i ściągnąć na firmową stronę wielu przyszłych klientów.

źródło: INSEO