Brzmi to nieprawdopodobnie, ale to właśnie użytkownicy urządzeń mobilnych padają obecnie atakom hakerów znacznie częściej niż ci korzystający z urządzeń stacjonarnych. Ze znacznie większą łatwością cyberprzestępcom przychodzi wykradnięcie cennych danych z iPhone’a niż komputera. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy całkowicie bezbronni. Możesz zadbać o swoją prywatność, stosując się do opisanych niżej rad. Sprawdź, jak zabezpieczyć swojego iPhone’a krok po kroku.
Najłatwiejszym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa danych, które znajdują się na Twoim iPhonie, jest stworzenie dla niego mocnego hasła. Zamiast 4-cyfrowego kodu PIN-u stwórz hasło, które złożone będzie z kombinacji cyfr, liter i znaków specjalnych. Możesz zaznaczyć w ustawieniach, że telefon będzie prosił Cię o hasło, gdy będziesz chciał/a odblokować ekran. Dobrym pomysłem jest również ustawienie opcji usunięcia wszystkich danych z telefonu po 10 nieudanych próbach wpisania hasła. W taki sposób zabezpieczysz się przed ich dostaniem się w niepowołane ręce.
Wszędzie, gdzie masz taką możliwość, korzystaj z opcji uwierzytelniania dwuetapowego. Jest ono szczególnie zalecane przy usługach, które są podpięte do szeregu innych. Do dwuetapowej weryfikacji potrzebne będzie Ci drugie urządzenie, na które zostanie wysłany kod weryfikacyjny. Należy go wprowadzić wraz z hasłem do usługi. Dwuetapowe uwierzytelnianie możesz wykorzystać do logowania na kontach Apple ID, iCloud, iTunes, AppStore i innych.
Treści smsów, których fragmenty pojawiają się wraz z powiadomieniem na ekranie, mogą zdradzić dane wrażliwe, informacje finansowe lub kody potwierdzające. Nawet jeśli Twój ekran będzie zablokowany, to cenne informacje mogą trafić w niepowołane ręce tylko poprzez spojrzenie na Twojego iPhone’a. Zablokowanie pojawiania się powiadomień na ekranie zajmuje zaledwie chwilę i jest niezwykle proste, a może Cię uchronić przed kradzieżą danych i innych cennych informacji.
Siri to bardzo pomocny dodatek do Twojego urządzenia. Niestety wirtualny asystent może komunikować się z każdym. Nie tylko z właścicielem iPhone’a. Dzięki niej dostęp do zawartości Twojego telefonu można uzyskać nawet przy załączonej blokadzie ekranu. Aby tego uniknąć, wyłącz w opcjach iPhone’a możliwość interakcji z botem przy zablokowanym ekranie.
To zmora wielu urządzeń mobilnych, które nieustannie poszukują dostępu do sieci. Może to przysporzyć nam wielu zmartwień, o ile nie zdecydujemy się na rezygnację z funkcji automatycznego łączenia z każdą dostępną siecią. Niektóre z nich mogą być pułapką na użytkowników iPhone’ów zastawioną przez hakerów, a za jej pośrednictwem mogą one przekazywać im wszystkie dane zawarte w ich pamięci.
Jeśli często podróżujesz i jesteś niejako zmuszony/a do korzystania z publicznych sieci bezprzewodowych możesz zabezpieczyć swojego iPhone’a i znajdujące się na nim dane przy pomocy VPN. Aplikacja VPN umożliwia szyfrowanie transmisji otwartej sesji internetowej w czasie rzeczywistym, dzięki temu informacje, które przesyłasz i są przez Ciebie pobierane, nie są widoczne dla osób trzecich. Dzięki VPN możesz ukryć swoje IP, lokalizację, a także bezpiecznie korzystać nawet z nieznanych sieci.
Nie chodzi tutaj absolutnie o te z czekoladą. Tymi możesz zajadać się do woli. No, prawie. Mówimy tutaj o ciasteczkach, które zapisują się w Twojej przeglądarce po odwiedzeniu strony. Mogą one zawierać informacje na temat Twoich preferencji, urządzenia lub Ciebie. Dzięki nim możliwe jest indywidualne dopasowanie reklam do użytkownika. Jednak na tym kończą się nieszkodliwe właściwości ciasteczek. W nich mogą być przechowywane informacje i dane wrażliwe, a także hasła. Ich przechwycenie w postaci ciasteczek jest dla oszustów dziecinną igraszką, dlatego jeśli nie chcesz, aby ktoś uzyskał dostęp do Twoich profili lub zhakował Twoje konto bankowe, wyłącz ciastka w swojej iPhone’owej przeglądarce.
Niestety to fantastyczne udogodnienie, które zwalnia nas z konieczności ręcznego wypełniania formularzy, jest także dla nas i danych przechowywanych na iPhone’ach nieco niebezpieczne. Odznaczają opcję automatycznego uzupełniania pół, przypadku zagubienia urządzenia lub użyczenia go komuś innemu nie ryzykujemy, że do naszych kont zaloguje się osoba niepowołana.
Przechowywanie plików w chmurze nie gwarantuje nam tego, że nie zostaną one przechwycone. Domyślnie w iPhone’ie ustawione są automatyczne synchronizacje z serwisem iCloud, co powoduje, że cała zawartość Twojego telefonu jest na nim zapisywana. Jeśli nie chcemy, aby ktoś miał dostęp do naszych prywatnych zdjęć lub wrażliwych informacji, kontrolujmy to, co jest przesyłane na chmurę. Zrobimy to wyłączając automatyczne synchronizacje i wysyłając na nią pliki tylko ręcznie.
Poradnik został opracowany przez redakcję serwisu TopVPN (https://topvpn.pl), który opisuje możliwości zabezpieczenia się w Sieci poprzez korzystanie z usług VPN.
W niedziele Centrum Usług Społecznych w Skawinie zorganizowało uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Wydarzenie…
Największe Przeboje Orkiestry Księżniczek, koncert jubileuszowy z okazji 5-lecia najpiękniejszej orkiestry Świata już 24 listopada…
Połączenie obwodnicy Skawiny z węzłem Kraków-Skawina jest jednym z najważniejszych wyzwań komunikacyjnych, które stoją przed…
Od 1 listopada Pogotowie Ratunkowe w Skawinie im. Siegfrieda Greinera będzie dysponowało trzecią karetką, co…
Z okazji Święta Dnia Edukacji Narodowej w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym Gubałówka odbyło się uroczyste spotkanie z…
Stal jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w budownictwie oraz przemyśle. Charakteryzuje się wytrzymałością, trwałością…
This website uses cookies.