Radni nie obniżyli pensji Burmistrzowi

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Skawinie, która odbyła się 4 lipca w pałacyku „Sokół” była głosowana uchwała w sprawie zmniejszenia wynagrodzenia Burmistrzowi oraz jego zastępcom. Po burzliwej dyskusji na temat zasadności tej uchwały liczbą 10 radnych została ona odrzucona, zatem pensja pozostanie bez zmian. Przynajmniej do czasu, gdy ustawodawca odniesie się do sytuacji, gdzie przyjęta ustawa nie ma zastosowania w naszym i wielu miejscach w kraju.

W innych gminach radni obniżają symbolicznie wynagrodzenia lub też stosują się do zaleceń ustawy i w ramach tzw. widełek zapisanych w ustawie. W Skawinie postanowiono całkowicie ten projekt odrzucić, tym samym nie zgadzając się z podjętą ustawą, która obowiązuje od 1 lipca tego roku.

Ciekawym argumentem, który prawdopodobnie przesądził o zmianie zdania radnych była wypowiedź radnego Paca, o tym iż obniżenie płacy to niejako degradacja, czy też dezaprobata działań Burmistrza w ciągu ostatniej kadencji, natomiast podczas majowej sesji udzielone zostało absolutorium w sposób skrócony, a więc radni nie mięli zastrzeżeń do działań Burmistrza Kolasy w ciągu minionej kadencji.

 

%d bloggers like this: