Ręcznie robione pierścionki mają w sobie duszę. Ty też możesz je tworzyć!

Koraliki, druciki, przekładki, zawieszki, kryształki… wymieniać można bez końca. Elementów do produkcji biżuterii jest tak wiele, że sklepowe półki aż uginają się pod ich ciężarem. Jeśli podobnie jak nas, Ciebie również nudzą popularne ozdoby, które większość kobiet ma już w swoich kolekcjach, ten artykuł Cię zaciekawi! Przybliżamy w nim temat wyrobu autorskich pierścionków – ozdób, które jeszcze do niedawna można było kupić wyłącznie w salonach jubilerskich. Dziś nie ma przeszkód, by wytwarzać je samodzielnie, w domowym zaciszu. Co będzie potrzebne do zrobienia pierścionka hand made? Wyjaśniamy.

Projekt, zakup półfabrykatów, proces twórczy. Tak powstanie Twój pierścionek

Do stworzenia swojego pierwszego autorskiego pierścionka hand made będziesz potrzebować projektu lub chociażby wstępnej koncepcji na wygląd biżuterii. Rozejrzyj się, zainspiruj i przelej wizję na papier! W ten sposób zyskasz ogólny pogląd tego, co chcesz osiągnąć. Jeżeli wolisz improwizować i działać bez planu, pomiń etap projektowania. My jednak rekomendujemy przemyśleć pracę, gdyż to ułatwi zakupy i pozwoli uniknąć zbędnych kosztów. Określenie tego, jaki pierścionek chcesz stworzyć, może więc bardzo pomóc. Będzie to wyrazisty model z pokaźnym kamieniem, a może skromniejsza ozdoba, wysadzana drobnymi kamyczkami? Pierścionek efektowny i nietuzinkowy czy też wzorowany na wzornictwie klasycznym? Decyzja należy wyłącznie do Ciebie. Warto wspomnieć o tym, że podczas pracy pierwotna wizja może ulec zmianie. Nie obawiaj się tego – bądź kreatywnym twórcą, który ufa własnej intuicji i zdolnościom.

Półfabrykaty srebrne wysokiej próby 925 będą strzałem w dziesiątkę

Akcesoria do biżuterii są sprzedawane w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie mają one obciążyć portfela, lecz pobudzić wyobraźnię twórcy, zachęcić do działania! Przystępując do zakupów wybieraj wszystko, co przypadnie Ci do gustu. Jeśli części elementów nie uda się wykorzystać w ramach tego projektu, z pewnością przydadzą się przy kolejnych. Obowiązkowe punkty na liście zakupów to oczywiście półfabrykaty. Baza do pierścionka z talerzykiem lub pętelką na zawieszkę, kolorowe kryształki albo jeden większy kamień i akcesoria do wklejania ozdobnych detali koniecznie muszą się znaleźć w Twoim koszyku. Zakupy najlepiej jest zrobić online, na przykład w Hurtowni 925.pl. W asortymencie bez problemu znajdziesz kategorie, poświęcone tworzeniu pierścionków. Większość z nich jest dostępna w wariancie ze srebra próby 925, które można dodatkowo pokryć żółtym albo różowym złoceniem. Pamiętaj o tym, że każda ozdoba jaką stworzysz własnoręcznie, będzie odzwierciedlać Twoją artystyczną duszę. Biżuteria hand made jest unikatowa, nie istnieją dwa identyczne egzemplarze. To czyni ją wyjątkową i powoduje, że jej noszenie daje wiele radości.