Roller Coasterowy DZIEŃ konta NOC! Sprawdź to w Energylandii!

14 lipca Energylandia została wyróżniona tytułem Parku roller coasterów nr 1 w Europie. Hucznie celebrowane urodziny Parku oraz otwarcie nowej strefy – Aqualantis ze wszystkimi jej atrakcjami rozpoczęły sezon wakacyjnej zabawy.

Aktualnie na terenie Energylandii odbywa się cykl Magic Night – co sobotę przez cały sierpień Park zalśni blaskiem miliona świateł. Iluminacja roller coasterów zachwyca widokiem i zapewnia przejazd w klimatycznej atmosferze. Energylandia zaprasza swoich gości na dodatkowe trzy godziny gratis, podczas wydłużonego czasu otwarcia Parku, aż do 23:00 oraz do zabawy dniem i nocą – 14 oraz 21 sierpnia. Do dyspozycji odwiedzających pozostają wszystkie atrakcje Energylandii, w tym flagowe roller coastery, które przyczyniły się do zdobycia wyróżnienia Parku.

Szczęśliwa 7-ka roller coasterów w Energylandii

  1. Zadra jest najwyższym (niemal 64 metry wysokości) drewnianym coasterem na świecie. Jako roller coaster hybrydowy został zbudowanych z dwóch materiałów – drewna oraz metalu. Rekordzista znajduje się w strefie Smoczy Gród, całkowita długość trasy wynosi 1316 metrów, którą pokonuje się w 1 minutę i 50 sekund przy zawrotnej prędkości 121 km/h. Pierwszy spadek Zadry to 90-stopniowe nachylenie.

2. Abyssus to najnowszy roller coaster Energylandii. Zaskakuje wyrzutami magnetycznymi na początku, jak i w trakcie przejazdu. Double Launch Coaster typu Shockwave zlokalizowany jest w nowej strefie Aqualantis. Przy prędkości 100 km/h całość przejazdu zajmuje 2 minuty! Coaster ma ponad 38 metrów wysokości i 1316 metrów długości trasy.

3. Hyperion niezmiennie osiąga rekordy w wielu kategoriach. Jako najwyższy i najszybszy Coaster w Europie dumnie reprezentuje Energylandię w roli Parku roller coasterów numer 1. Osiąga zawrotną prędkość 142 km/h, ma 77 metry wysokości, jednak pierwszy spadek wynosi, aż 80 metrów, przez podziemny tunel, z którym połączony jest Hyperion. Ogromny kąt nachylenia (85 stopni przez 1,5 km trasy), niesamowita prędkość i liczne zwroty podczas jazdy zapewniają, iż umiejscowienie Hyperiona w Strefie Ekstremalnej nie było przypadkowe.

4. Mayan to niestandardowy roller coaster, szyny nie są mocowane do dolnej, a do górnej części wagoników. Jako jedna z flagowych atrakcji Strefy Ekstremalnej rozpędza się do 80 km/h na trasie mierzącej 689 metrów. Mayan posiada, aż 5 inwersji, osiąga 5 G przeciążenia, a to wszystko na 33 metrach wysokości.

5. Moya Formuła to ekstremalny roller coaster typu „Launch Coaster” umiejscowiony w Strefie tej samej nazwie – Moya Formuła. Jedynie 2-3 sekundy jazdy wystarczą, aby kolejka rozpędziła się do, aż 100 km/h dzięki impulsowi elektromagnetycznemu. Trasą o długości 560 metrów może podróżować 16 osób jednocześnie.

6. RMF Dragon jest to “Inverted Coaster”, zlokalizowany jest w Strefie Familijnej. Roller coaster ma 20 metrów wysokości i 453 metrów długości, jest rewelacyjną rozrywką dla całej rodziny.

7. Śmiejżelki Energuś znajduje się w strefie Bajkolandia. W 335-metrową trasę wyrusza 10 wagonów, w których mieści się 20 osób jednocześnie. Coaster ma 13 metrów wysokości i 50 km/h prędkości. Trasę uatrakcyjnia krajobraz bajkowej strefy Energylandii.

Mimo wielkiego sukcesu Energylandia nie zwalnia i ciągle wprowadza nowości, zaskakujące atrakcje i niezwykłe wydarzenia dla swoich gości. Park roller coasterów numer 1 w Europie to miejsce, które musisz odwiedzić jeszcze w te wakacje!