Skawina jakiej nie znamy wideo

W ostatnich dniach o naszej gminie zrobiło się bardzo głośno – niestety od tej negatywnej strony. Po badaniach WIOŚ-u okazało się, iż mamy zatrute powietrze i dołączyliśmy do grona niechlubnych miejsc, gdzie palą się nielegalne wysypiska. Apele i protesty mieszkańców Skawiny w tym tygodniu przyczyniły się do wypracowania wspólnego stanowiska Urzędu Miasta i Gminy, Skawińskiego Alarmu Smogowego oraz Skawińskich Mam (jest to grupa osób zrzeszonych na facebook-u) – aby wzmocnić starania o pilną zmianę ustaw i przepisów uniemożliwiających istnienie firm, które negatywnie wpływają na nasze środowisko. Niestety na szczeblu Urzędu Miasta, pewnych działań nie da się przeprowadzić i potrzebna jest do tego zmiana przepisów.

Jednak Skawina to także inne pozytywne emocje.

Z góry miasto wygląda efektownie i dzięki autorowi filmu, możemy przekonać się jak WAŻNE jest dbanie o to nasze wspólne dobro.

Marcin Ciejka jest z zamiłowania fotografem i trzeba przyznać, że same zdjęcia robią wrażenie. Postanowił podzielić się z redakcją i zarazem Państwem filmem z drona.

– Co mogę powiedzieć mieszkam w Krakowie od 2004 roku od urodzenia mieszkałem w Skawinie, wiec jestem silnie związany z tym miastem . Nie mogę się przyzwyczaić do Krakowa, nie czuje się tam jak u siebie. W Skawinie mieszkają moi rodzice, siostra z dziećmi i mężem dlatego jestem co weekend. Moje hobby to fotografia szczególnie krajobrazowa, najbardziej lubię efekt końcowy, gdzie mogę przedstawić daną chwilę życia zatrzymaną na moment w swojej interpretacji, kolorystyce tak jak ja chce to widzieć i jak to mniej więcej zapamiętałem. Jak wiadomo ze zdjęciami w procesie postprodukcji możemy robić wszystko. Każde zdjęcie opowiada jakąś historię zatrzymaną w czasie. Fotografuję głównie dla siebie i dziele się z nimi na instagramie, na który serdecznie zapraszam. Nie robię tego zawodowo, lecz dla siebie tak spędzam wolny czas.

– Ostatnio zakupiłem drona do zdjęć, ale spodobało mi się filmowanie i zacząłem nagrywać z powietrza, zawsze chciałem zobaczyć Skawinie z góry, wiec mogę to teraz spokojnie realizować. Uczę się filmowania cały czas, to jest zupełnie inna technika ujęć i za każdym razem przychodzą nowe pomysły. – mówi Marcin Ciejka.

Kilka zdjęć Marcina Ciejki:

Bardzo się cieszymy, że można swoją pasją i przywiązaniem do Skawiny wytwarzać takie małe perełki i z niecierpliwością czekamy na następne materiały, które oczywiście będziemy zamieszczali na łamach portalu i profilu facebook.

Podajemy link do Instagrama Marcina (ciejson) i zachęcamy do obserwowania profilu: tutaj

Zapraszamy do obejrzenia materiału, z rejonu osiedla Bukowskiego. Obiecany mamy film przedstawiający rynek oraz park miejski:

 

%d bloggers like this: