Usługi sprzątające – jak wybrać odpowiednią firmę?

Będąc w ciągłym biegu, coraz częściej decydujemy się na korzystanie z usług zewnętrznych firm. Zwłaszcza jeśli chodzi o większe prace około domowe albo utrzymanie w czystości przestrzeni biurowej. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy oferującej usługi sprzątające?

Bez względu na to czy potrzebujemy pomocy przy sprzątaniu w domu czy w biurze, powinniśmy zwrócić uwagę na to, żeby wybrana przez nas firma była profesjonalna. To zagwarantuje nam, że jej pracownicy będą mieli właściwe kwalifikacje, a także będą dysponowali odpowiednim sprzętem.

Przede wszystkim liczy się specjalistyczna wiedza

Są osoby, które uważają, że w sprzątaniu nie ma nic skomplikowanego. Wystarczy poświęcić na nie trochę czasu i gotowe. Jak się jednak okazuje, nic bardziej mylnego. Przy sprzątaniu bardzo ważne jest to, żeby używać adekwatnych środków czystości, ściereczek czy gąbek. Zastosowanie niewłaściwego preparatu może skutkować powstaniem na danej powierzchni odbarwienia. Tego typu zniszczeń najczęściej nie da się już usunąć, co potrafi stanowić później naprawdę duży kłopot.

To samo tyczy się wykorzystania niewłaściwych ściereczek czy gąbek. Te przy czyszczeniu niektórych powierzchni nie mogą być zbyt szorstkie, bowiem bardzo łatwo mogą je porysować. Nawet jeśli tworzą na nich jedynie niewielkie rysy, stanowi to problem. Najczęściej takie porysowane powierzchnie zaczynają matowieć, co sprawia, że z każdym czyszczeniem, zamiast lepiej, wyglądają gorzej.

 

Decydując się na usługi sprzątające należy wybrać firmę, w której pracują odpowiednio przeszkoleni pracownicy, którzy wiedzą jak i czym należy czyścić szkło, drewno czy stal nierdzewną tak, żeby jak najdłużej wyglądały jak nowe. Kluczowa jest tu także wiedza na temat wywabiania plam. Nawet w przestrzeniach biurowych zdarza się mocno ubrudzić kanapę czy dywan. W takim przypadku zwykłe pranie nie wystarczy. Profesjonalna firma sprzątająca powinna z tym sobie jednak poradzić.

Bardzo ważne jest też zaplecze

Oczywiście skuteczne sprzątanie wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy, ale i sprzętu. Dlatego też szukając firmy świadczącej usługi sprzątające, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na posiadane zaplecze. Powinna ona mieć na wyposażeniu różnego rodzaju maszyny sprzątające. Mowa tutaj m.in. o odkurzaczach, które odkurzają na sucho i na mokro, parownicach i zamiatarkach. To jakim konkretnie powinna dysponować sprzętem, zależy oczywiście od tego czy potrzebujemy jej do sprzątania domu czy przestrzeni biurowej.

O ile do dokładnego posprzątania domu wystarczą ściereczki, gąbki, szczotka, modułowy odkurzacz, myjka parowa i mop, o tyle posprzątanie biura, zwłaszcza dużego, może wymagać zastosowania automatycznej szorowarki, wysokoobrotowej polerki do podłóg czy też większej myjki ciśnieniowej.

Jeśli oprócz domu i biura mamy do uporządkowania przestrzeń zewnętrzną, warto poszukać firmy, która oferuje kompleksowe usługi i zajmie się jednym i drugim.

Poznaj firmę sprzątającą Komplex – Katowice, Chorzów, Śląsk