VII Otwarte Mistrzostwa Skawiny w narciarstwie alpejskim

W sobotę 6 marca Stowarzyszenie Sportowe Skimka zorganizowało na stoku Szklana Góra w Harbutowicach VII Otwarte Mistrzostwa Skawiny w Narciarstwie Alpejskim. Tegoroczne zawody odbyły się z przesłaniem “I Ty możesz pomóc Ukrainie”. Impreza zorganizowana została z myślą o uchodźcach z Ukrainy oraz narciarzach z Gminy Skawina w celu zintegrowania środowiska narciarskiego i wyłonienia Mistrzów Skawiny. 

Do tegorocznych zawodów zgłosiło się 97 zawodników, mieli do pokonania 18 bramek gigantowych z elektronicznym pomiarem czasu. Startowali w ośmiu kategoriach z podziałem na kobiety i mężczyzn. Przed rozpoczęciem rywalizacji Organizatorzy zwrócili uwagę jak olbrzymią rolę w wychowaniu dzieci odgrywa sport i rywalizacja. Gorączka startu i dobre warunki śniegowe sprzyjały sportowej atmosferze i rywalizacji. Na zawody stawili się również rodzice dzieci i sympatycy narciarstwa, którzy gorąco kibicowali zawodnikom na mecie.
W swoich kategoriach Mistrzami Skawiny 2022 zostali: Agata Klimczak, Stasiu Sonik, Bogna Bizoń, Kacper Kornicki, Gabrysia Wilk, Jan Kurlit, Zosia Krzywoń, Patryk Kapała, Martyna Wilk, Michał Bucki, Barbara Strojny, Maciek Skraba, Katarzyna Małysa-Sonik, Michał Styrylski, Krystyna Woźny oraz Piotr Niedbała.  .
Najlepsze czasy zawodów uzyskali Martyna Wilk 25,84s i Michał Styrylski 24,11s.
Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i cenne nagrody,  oraz gadżety z UM Skawina, a Mistrzowie Skimki dodatkowo pamiątkowe puchary. Na zakończenie wśród wszystkich zawodników zostały rozlosowane narciarskie vouchery do wykorzystania na stacji narciarskiej w Szklanej Górze w Harbutowicach.

Organizatorzy dziękują wszystkim wolontariuszom i sponsorom zawodów, którzy pomogli w organizacji zawodów oraz właścicielom i pracownikom stacji narciarskiej Szklana Góra w Harbutowicach. Cała opłata startowa połączona ze zbiórką pieniędzy została przekazana na pomoc osobom uciekającym przed wojną na Ukrainie i będących w szczególnie ciężkiej sytuacji. Podczas rywalizacji sportowej została zebrana kwota 5150 zł. Bardzo dziękujemy za udział w zawodach i datki na tak szczytny cel. Żadna złotówka nie zostanie zmarnowana!
Organizatorzy zapewnili wszystkich zawodników, że w przyszłym roku także zawody narciarskie będą przeprowadzone. Zdjęcia z zawodów i rezultaty w poszczególnych grupach na stronie www.skimka.pl.

Źródło: Skimka JN