W ENERGYLANDII POWSTAŁA EGOZTYCZNA WYSPA!

Z roku na rok w Parku Rozrywki Energylandii przybywa nowo zagospodarowanych terenów. Pojawiają się nowe atrakcje, poszerza się teren Parku, a te części, które już funkcjonowały w ubiegłych sezonach zostają poddane liftingowi. Aktualnie Energylandia zajmuje 35 hektarów i 94 atrakcje, lecz już od najbliższego poniedziałku te dane się zmienią! Czytaj dalej…

WATER PARK W ENERGYLANDII POWIĘKSZA SIĘ o 2 HEKTARY!

Exotic Island to nazwa niezwykłej wodnej strefy w Energylandii, której premierę zaplanowano na 5 lipca. W nowym module Water Parku będziecie mogli skorzystać z przedpremierowo udostępnionego tropikalnego placu zabaw FUNKY MONKEY, a także nowo odsłoniętych 2 basenów o głębokości 30 i 140 cm.

Atrakcja oznaczona numerem 94 to duży kompleks zjeżdżalni wodnych, ślizgawek oraz niewielkich i średnich zabawek dla dzieci i młodzieży. W instalacji zaprojektowano aż 5 zjeżdżalni, armatki wodne oraz zaskakujące ogromne wiadro wody!

LICZBY MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE!

Teren liczący niemal 2 hektary robi wrażenie. Ale to jeszcze nic, bo musicie sobie wyobrazić jak wielkie baseny tam wybudowano. Ich całkowita powierzchnia wynosi aż 3790 m2. W Exotic Island znajdziecie brodzik dla dzieci o głębokości 30 cm i rozmiarze 1267 m2, a także dużo większą nieckę o powierzchni 2523 m2 i głębokości 140 cm.

RADOŚĆ Z JAZDY NA ZJEŻDŻALNIACH!

Na wspomnianej konstrukcji będziemy zjeżdżać z wysokości wynoszącej aż 12 m, czyli tyle co czterokondygnacyjny budynek! Dzięki temu podczas zjazdu osiągniemy naprawdę sporą prędkość. Wszelkie zakręty pokonamy bardzo szybko, a to sprawi, że jazda będzie dość intensywna i ekscytująca. Poza zjeżdżalniami znajdziecie tam również armatki wodne, koła młyńskie, wylewki oraz duże i małe wiaderka. Na pewno nie będziecie się w tym miejscu nudzić! Dodatkowym atutem są liczne, efektowne dekoracje w postaci palm, a także figurek zwierząt – psotnych małp i kolorowych papug. Wszystko po to, żebyście poczuli klimat prawdziwej, egzotycznej wyspy, która jest tematem przewodnim tego modułu Water Parku.

 

Ponadto w Exotic Island przygotowano specjalny obszar dla najmłodszych, czyli zachwycającą Strefę Malucha.  Pełni ona integralną całość z tropikalnym placem zabaw FUNKY MONKEY. Dzieci będą się tam świetnie bawić pośród niewielkich, wymyślnych zjeżdżalni i różnorodnych zabawek tryskających wodą. Wszystko oczywiście będzie się odbywać w wyjątkowo bezpiecznych warunkach, bo głębokość basenów w tym obszarze nie przekracza 20 cm.

W nowej części wodnej znajdzie się również znakomita strefa dla dzieci starszych. Na tym terenie będą się one wspaniale bawić, jednakże głębokość wody nieprzekraczająca 20 cm sprawia, że jest to powierzchnia bezpieczna dla osób w każdym wieku. Będzie tam można postrzelać z armatek wodnych do kokosów poruszanych ruchem strumienia wody, a także pobawić się pod palmami kołami młyńskimi oraz wiaderkami przelewowymi.

NAJWIĘKSZY ODKRYTY KOMPLEKS WODNY W POLSCE

W 2016 roku w Energylandii odkryto wodną strefie, której dzisiejsza nazwa to Big Milk Water Park.

Po dwóch latach jej funkcjonowania obszar ten powiększył się o część Tropical Fun z 14 zjeżdżalniami dostosowanymi pod względem ekstremum dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Z kolei teraz Energylandia znowu wyszła naprzeciw Waszym oczekiwaniom i zamierza otworzyć następny obszar, którym jest Exotic Island. Tym samym cała kraina wodnej zabawy znów się powiększy i będzie naprawdę olbrzymia. Od tej pory do dyspozycji będzie aż 19 fenomenalnych zjeżdżalni różnego typu. Oprócz nich Water Park będzie oferował 5 basenów o głębokości od 20 do 140 cm. Łączny ich rozmiar wyniesie aż 5590 m2! W strefie wodnej znajdziecie oczywiście prawdziwą piaszczystą plażę i 4000 leżaków. A to wszystko na ogromnej powierzchni liczącej ponad 46000m2, czyli niemal 5 hektarów! Klimat stworzony przez baseny, zjeżdżalnie, palmy, leżaki i chłodne napoje sprawi, że będziecie się tam czuć idealnie podczas upalnych dni. Pamiętajcie, że jeden bilet wstępu do Energylandii obejmuje wszystkie atrakcje w całym parku – również w orzeźwiającej strefie wodnej.