W Jaśkowicach świętowali odzyskanie niepodległości

W dniu wczorajszym tj. 10 XI w Jaśkowicach odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorami byli Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Jaśkowice XXI wiek oraz Szkoła Podstawowa w Jaśkowicach.

Uczniowie tutejszej szkoły zaprezentowali historyczne dzieje Polski, która to przez 123-lata była pozbawiona granic, ale przede wszystkim wolności. Przedstawienie było przeplatane pieśniami patriotycznymi, a widzowie mięli okazję włączyć się do śpiewania, ponieważ każdy otrzymał  śpiewnik. Były one zilustrowane pracami wykonanymi przez uczniów szkoły z Jaśkowic.

Wśród zaproszonych gości byli min. Norbert Rzepisko – nowo wybrany Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Arkadiusz Wrzoszczyk – członek Zarządu Powiatu Krakowskiego, Witold Grabiec – Przewodniczący Rady Miejskiej MiG Skawina, Ewa Masłowska – w-ce Przewodnicząca Rady Miejskiej MiG Skawina, Ryszard Majdzik -Radny MiG Skawina.

Burmistrz Norbert Rzepisko podziękował organizatorom jak i dzieciom za wspaniały występ oraz zaprosił do wzięcia udziału w uroczystościach, które odbędą się 11 XI na skawińskim Rynku w samo południe.

Mamy co świętować – dzieci przypomniały, że jednak te minione 100 lat to wojna i można powiedzieć zabór komunistyczny, który funkcjonował przez całe lata, to trudna droga do niepodległości oraz budowanie jej taką, którą dzisiaj mamy – powiedział Norbert Rzepisko

Sołtys Jaśkowic Józef Tomczak oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaśkowicach Elwira Biel podziękowali wszystkim za przybycie, oraz wszystkim osobom, którzy się przyczynili do organizacji wydarzenia. Na koniec był poczęstunek przy kawie i herbacie, gdzie można było kontynuować świętowanie wolności jaką nasi dziadowie wywalczyli 100 lat temu.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z tego wydarzenia – tutaj