W Pozowicach zmodernizowano obiekt sportowy

Wielofunkcyjne boisko, siłownia „pod chmurką”, plac zabaw, a wszystko to w bliskim otoczeniu zieleni. Teren sportowy w Pozowicach zyskał drugie życie i został przebudowany na nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny, na którym mieszkańcy mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas z całą rodziną.

Na tę inwestycję w Pozowicach czekano od lat. W miejsce starego, rzadko używanego i niespełniającego wymogów boiska, powstał nowoczesny obiekt sportowy, na którym mieszkańcy mogą zagrać w najpopularniejsze gry drużynowe takie jak siatkówka, koszykówka, czy piłka nożna.

Zadbano też o teren wokół nowoczesnego boiska. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Aktywnie mogą spędzić czas zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Starsi mogą skorzystać z siłowni „pod chmurką”, dzieci pobawić się na placu zabaw, a następnie odpocząć na ławkach. Teren został dobrze oświetlony, a całość dopełnia urozmaicona roślinność, począwszy od drobnych krzewów aż do drzew dających schronienie w upalne dni. Inwestycja została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Cała inwestycja została tak przemyślana, aby swoje miejsce znaleźli tutaj zarówno fani aktywności fizycznej jak i mieszkańcy, którzy chcą spotkać się ze znajomymi i odpocząć. Nowoczesny kompleks sportowy w Pozowicach to jedna z kilkunastu inwestycji na terenie sołectw, które mają poprawić komfort życia mieszkańców terenów wiejskich.

Gmina Skawina otrzymała dofinansowanie ze środków UE w ramach RPO Województwa Małopolskiego 2014-2020 na dwa projekty związane z rewitalizacją Miasta i Gminy Skawina. Pełna lista projektów znajduje się tutaj

Źródło: gminaskawina.pl