W Skawinie Prawo i Sprawiedliwość objęło stery w Ratuszu

Podczas I sesji Rady Miejskiej 19 listopada w skawińskim Ratuszu odebrano przyrzeczenia od nowo wybranych  radnych oraz wyłoniono przewodniczących. Wszystko odbyło się bez niespodzianek, ponieważ tak jak przewidywano Ewa Masłowska została przewodniczącą Rady Miejskiej.

Jedyną niewiadomą był wybór wiceprzewodniczących, gdzie na trzy miejsca ubiegało się czterech kandydatów – Zdzisława Bała, Ryszard Majdzik, Eugeniusz Zając oraz Antoni Sapała. W wyniku tajnego głosowania radnych zadecydowano, iż wiceprzewodniczącymi zostaną Zdzisława Bała, Ryszard Majdzik oraz Eugeniusz Zając.

Ostatnim punktem było zaprzysiężenie Norberta Rzepisko na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, który dziękując wszystkim za wsparcie zaapelował również do aktywnej współpracy, którego celem jest lepsza przyszłość gminy i jej mieszkańców.

Mam nadzieję na dobrą i merytoryczną współpracę, zapewne zdarzą się na tej sali jak również podczas obrad komisji spory. Moim wielkim marzeniem by były one merytoryczne i służyły dobru wspólnemu – powiedział Norbert Rzepisko

Tomasz Ożóg oraz Witold Grabiec według zapowiedzi mają zostać wiceburmistrzami, zatem Pan Grabiec zrzeknie się stanowiska radnego. W jego miejsce powinien wejść Mirosław Śliwa, który był kolejną osobą z ramienia PIS w okręgu Witolda Grabca. Pan Śliwa otrzymał 137 głosów podczas wyborów samorządowych.

materiał wideo: skawina.tv

%d bloggers like this: