„Węgierska Rapsodia”, czyli Galowy Koncert Noworoczny SkaVienna 2022!

Zamknijmy oczy i przenieśmy się do XIX-wiecznego Wiednia, gdzie niepodzielnie króluje Johann Strauss syn. Otoczony nimbem sławy twórca „Zemsty nietoperza”, „Barona cygańskiego” i „Wiedeńskiej krwi”. Tymi nieśmiertelnymi przebojami rozbrzmiewa całe Cesarstwo Austro-Węgierskie. Nie trzeba długo czekać, by w jego drugiej stolicy – Budapeszcie – narodziły się kolejne perły: „Wesoła wdówka”, „Kraina uśmiechu” , „Hrabina Marica” czy „Księżniczka Czardasza”. Walce, polki i gorący czardasz podbijają całą Europę.

I właśnie smak prawdziwego węgierskiego żaru odkryjemy podczas 6. Galowego Koncertu Noworocznego SkaVienna 2022, dzięki znakomitym Gościom prosto z serca Węgier.

Wystąpią dla nas czołowi soliści Operetki Budapeszteńskiej, którzy udowodnią, co znaczy gorąca madziarska krew, czarując nas nie tylko brawurowym wykonaniem utworów, ale także znakomitą choreografią. W ich wykonaniu usłyszymy oryginalne wersje najpopularniejszych utworów spod pióra Imre Kalmana, czy Franza Lehara. W programie Noworocznej Gali, oprócz kompozycji węgierskich mistrzów, znajdą się także porywające kompozycje dynastii Straussów.

Uroda, talent, temperament, wreszcie widowiskowe stroje i rewelacyjny kontakt z publicznością, pomimo pozornej bariery językowej, przeniosą widzów w beztroską i elegancką Belle Epoque, gdy liczyły się tylko wino, kobiety i śpiew, a każdy przygotowywał się na manewry miłosne.

Zaśpiewają dla nas gwiazdy węgierskiej operetki, które czarują widzów nie tylko brawurowym wykonaniem utworów, ale także znakomitą choreografią:

Monika Fischl – sopran

Zsolt Homonnay – tenor

Barbara Bódi – sopran i Karoly Peller – bas

Solistom towarzyszyć będzie niezrównana Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod dyrekcją Maestro Jerzego Sobeńko, która od 30 lat promuje i wykonuje muzykę rodziny Straussów oraz całego kręgu kompozytorów związanych z domem cesarskim.

Całość widowiska dopełnią ciekawe i pełne humoru opowieści z życia gwiazd, które zaprezentuje autorka i pomysłodawczyni programu – Jolanta Suder.

Koncert Noworoczny będzie wyjątkowy z jeszcze jednego powodu: zainauguruje jubileusz 30-lecia Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Po bardzo trudnych dla wszystkich już 2 latach zamknięcia z powodu pandemii, pragniemy na nowo świętować z Państwem nie tylko Nowy Rok, ale także powrót do naturalnej dla nas działalności, dostosowanej do nowej rzeczywistości.

 

Gorąco zapraszamy w piątek, 7 stycznia 2022 roku o godzinie 18.00 do Hali Widowiskowej w Skawinie.

Bilety w cenie:

140 zł – miejsca w sektorze na parkiecie (rząd I-VIII)

130 zł – miejsca w sektorze na parkiecie (rząd IX-XV)

100 zł – miejsca na widowni

Sprzedaż biletów prowadzona będzie od dnia 3 listopada 2021 r. i trwać do dnia przeprowadzenia koncertu lub do wyczerpania biletów:

  • w Kasie Głównej CKiS (Basen Camena – 1 piętro) – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:30 (płatność kartą lub gotówką)
  • w Kasie Basenu Camena (parter) – od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 21:30 (płatność kartą, gotówką lub voucherem).

Organizator zastrzega sobie prawo do przełożenia terminu koncertu z powodu ewentualnych obostrzeń spowodowanych wirusem Covid-19.
Koncert realizowany będzie z zachowaniem zasad rygoru sanitarnego, a widzowie będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa maseczką.

Informacji na temat koncertu udziela Dział Realizacji Projektów Kultury, tel. 12 276 34 64, e-mail sokol@ckis.pl, lub messenger CKiS

źródło: ckis.pl