Wiejska sielanka i bliskość z naturą. Geneza stylu cottagecore, który podbija media społecznościowe!

Royalshop

Szybkie tempo współczesnego życia definiuje modę. Trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie, dominując nad sobą i popadając w zupełne zapomnienie. Wśród nich jest i on – cottagecore, który zdecydowanie wyróżnia się na tle reszty swoją prostotą oraz nawiązaniem do życia na spokojnej wsi, z dala od zgiełku miasta. To zupełne przeciwieństwo popularnego streetwearu, charakternego grunge’u, a także coś innego niż znane nam dotychczas style boho i hippie. Cottagecore bardzo szybko podbił media społecznościowe, a konta prezentujące modę i samą ideę skrywającą się za tym specyficznym stylem cieszą się milionami obserwujących. W świecie, gdzie każdy dokądś się spieszy, wielu pragnie choć na chwilę przenieść się do uroczego domku z dala od miasta i spędzić czas w towarzystwie śpiewu ptaków, zapachu kwiatów i przyjemnego szumu liści kołysanych przez wiatr. Tym właśnie jest cottagecore – odzwierciedleniem pragnień, które przejawiają się w delikatnym, niemal eterycznym stylu.

Kreatywne spojrzenie na wiejski klimat – moda w ujęciu cottagecore

Styl cottagecore czerpie swoje inspiracje prosto ze spokojnych wsi, w których czas zdaje się płynąc znacznie wolniej. Projektanci raz za razem sięgają po folklorystyczne elementy o określonym charakterze, nadając tradycji odrobinę nowoczesności. Co z pewnością ucieszy wszystkich zainteresowanych, styl cottagecore jest stylem całorocznym – przez co z roku na rok zachwyca kolejne osoby. W sezonie wiosenno-letnim królują zwiewne oraz lekkie sukienki, lniane koszule czy słomkowe kapelusze, natomiast gdy za oknem robi się coraz chłodniej, z szafy wyciąga się wełniane dresy, ciepłe swetry czy rozkloszowane spódnice wykonane z grubej i przyjemnej wełny. W stylu cottagecore zauważyć można przewagę jakościowych, naturalnych materiałów – cechują się one wytrzymałością, dzięki czemu są w stanie posłużyć kilka sezonów.

Warto mieć na uwadze fakt, że cottagecore – jak sugeruje sama nazwa – nawiązuje nie do polskiej wsi, lecz angielskiej. Właśnie tam miał swoje początki. Co za tym idzie, w szafie każdej miłośniczki cottagecore możemy znaleźć szereg ubrań z materiałów naturalnych, takich jak bawełna czy len. Na półkach nie powinno zabraknąć miejsca na kardigany z dzianiny oraz akcesoria stylizowane na rękodzieło. Jeżeli natomiast chodzi o buty, tutaj następuje zupełna dowolność; jesienią i zimą dobrze jest sięgnąć po wysokie, wiązane botki, natomiast latem postawić na mokasyny czy sandały. Wiele butów wpisujących się w estetykę cottagecore oferuje między innymi sklep internetowy Royal Shop. Na stronie royal-shop.pl/obuwie-damskie/guess, zainteresowani stylem cottagecore mogą znaleźć obuwie, które wpisuje się w ramy omawianego stylu, a przy tym pochodzi prosto od znanych marek.

Skąd właściwie wzięła się popularność cottagecore?

Cottagecore to moda inspirowana wiejskim życiem w duchu spokoju, a także bliskiego kontaktu z naturą. Styl ten pokochają przede wszystkim osoby, które interesują się swoistym powrotem do korzeni, jednocześnie przeciwstawiając się szeroko pojętemu konsumpcjonizmowi oraz wyścigiem ku rzeczom ulotnym, takim jak sława czy pieniądze. Co więcej, trend ten stanowi odzwierciedlenie rosnącego zainteresowania zrównoważonym rozwojem oraz ekologią, promując dążenie do niezależności poprzez hodowlę własnych owoców oraz warzyw, a także samodzielne przygotowywanie potraw z darów natury. Zwiewne, naturalne stylizacje są zupełnym przeciwieństwem konkretnych, a przy tym często przytłaczających kreacji, jakie możemy zobaczyć na ulicach wielkich miast. Jeżeli interesujesz się naturą i dążysz do harmonii, a sielskie życie to jedno z twoich cichych marzeń, styl cottagecore może być tym, czego szukasz w modzie.