Wielkie przemeblowanie na starcie finałowego etapu Tour de Pologne

Największy w tej części Europy wyścig kolarski – Tour de Pologne – nabiera tempa. W najbliższych dniach będziemy obserwować zaciekłą walkę zespołów o prymat na polskich szosach, którą w piątek 5 sierpnia zakończy finałowy etap Valsir Skawina – Kraków. Aby start tego odcinka był możliwy, musiało dojść do sporego przemeblowania. Stworzenie przestrzeni dla ponad 20 autokarów i całego peletonu okazało się dużym wyzwaniem

Podczas gdy kolarze rywalizują na szosach południowej Polski, organizatorzy oraz partnerzy Tour de Pologne prowadzą równoległą rywalizację z czasem. Logistyka tak wielkiego przedsięwzięcia wymaga, by każdy szczegół i detal był na swoim miejscu w odpowiednim momencie. Za peletonem codziennie przemieszcza się całe miasteczko kolarskie złożone z ponad 20 autokarów, kilkudziesięciu samochodów i setek osób obsługi. Strefy serwisowe, catering i przestrzeń do regeneracji dla zawodników – to tylko niektóre z elementów, o które muszą zadbać ekipy wraz z organizatorami.

Podobnie będzie na starcie finałowego etapu Tour de Pologne, który w najbliższy piątek wyruszy spod siedziby firmy Valsir Polska w Skawinie. Teren wokół zakładu zwykle zajmuje towar produkowany na miejscu – ponad 700 palet, na których składowane jest zazwyczaj blisko 800 tysięcy metrów rur wodociągowych i ponad 200 tysięcy rur kanalizacyjnych. To wszystko musiało zniknąć, by ustąpić miejsca kolarskiemu miasteczku startowemu.

Kiedy oficjalnie zostaliśmy partnerem 79. Tour de Pologne, stanęliśmy przed wielkim wyzwaniem. Musieliśmy oczyścić plac magazynowy z ponad 500 ton towaru. Lubimy jednak sprawdzać się w sytuacjach, które wymagają zaangażowania i pracy zespołowej. Nasi przedstawiciele zadbali o to, by jak najwięcej materiału zostało sprzedane. Z części utworzymy „bandy”, które wyznaczą prostą startową dla peletonu, a kolejna część zostanie przeniesiona. Przemeblowanie jest poważne, ale kolarstwo jest w naszej firmie prawdziwą pasją, więc ta praca daje nam mnóstwo radości i satysfakcji. Bycie partnerem tak wielkiego wydarzenia zobowiązuje – podkreśliła Barbara Rosek, prezes zarządu Valsir Polska.

Valsir to globalna marka z siedzibą we Włoszech, która jest partnerem takich wyścigów jak Vuelta a Espana, Giro d’Italia czy cieszącego się coraz większym zainteresowaniem E-Giro – rywalizacji na rowerach elektrycznych. Możliwość goszczenia peletonu podczas ostatniego dnia zmagań w Tour de Pologne jest więc dla firmy, ale też każdego z pracowników, ważnym wydarzeniem. To także okazja, by przyjrzeć się, jak funkcjonują zawody „od kuchni”. Jak wyglądają przygotowania zawodników do ścigania i poranna, kolarska rutyna.

Start finałowego etapu 79. Tour de Pologne to również duże wydarzenie dla całej Skawiny. Peleton wyruszając spod siedziby Valsir Polska przejedzie bowiem przez rynek miasta, gdzie zatrzyma się na kilka minut w drodze na miejsce startu ostrego.

Rynek będzie tętnił życiem przez cały dzień. Zmieni się w jedną wielką strefę kibica z telebimem, na którym będzie można obserwować cały wyścig. Najmłodsi mieszkańcy skorzystają ze strefy zabaw i obejrzą rowerowe akrobacje. Na miejscu pojawią się także stoiska partnerów wyścigu, gdzie kluczowe miejsce będzie przeznaczone dla Valsiru. To firma wyjątkowo mocno zaangażowana w rozwój sportu i promowanie aktywności rowerowej w gminie Skawina – podkreślił burmistrz Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko.

Honorowy start etapu Valsir Skawina – Kraków zaplanowano na piątek 5 sierpnia na godzinę 14:15. O godzinie 14:20 kolarze pojawią się na miejskim rynku. Ostry start i początek rywalizacji o zwycięstwo w całym wyścigu rozpocznie się o 14:35 na ulicy Radziszowskiej, przy wyjeździe ze Skawiny.

Źródło: Valsir Polska