Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima – wiecznie na topie!

W majowy drugi poniedziałek miesiąca Centrum Kultury i Sportu wraz z najmłodszymi wyruszyło na „Wielką wyprawę Pana Maluśkiewicza”, a to za sprawą Teatru O Rety, który kolejny raz umilił wieczór w ramach spotkań z cyklu „Teatr Dzieciom”.

Wejście listonosza z tzw. „przytupem”, od razu skradło serca dzieciom. Od razu tych uważniejszych, super spostrzegawczych widzów zanurtował fakt chodzenia listonosza w skarpetkach… Bez butów ok, ale w skarpetkach?  Nie omieszkali zapytać o ten fakt, a ten nieźle musiał się nagłowić nim udzielił odpowiedzi. Ale trzeba przyznać, zrobił to urokliwą ripostą.

Głównym bohaterem przedstawienia był Pan Maluśkiewicz. Ciekawy świata maleńki, wielkości ziarnka kawy człowieczek marzył o podróży morskiej i spotkaniu z wielorybem. Za sprawą jego różnych wspomnień przywołaliśmy znane i lubiane wiersze ulubionych pisarzy najmłodszego pokolenia: Juliana Tuwima czy Jana Brzechwy. Wspólnie wyrecytowaliśmy Pana Hilarego, Lokomotywę czy kilka wierszyków z cyklu zoo o małpie, żyrafie. Papudze, czy krokodylu.

Wraz z Panem Maluśkiewiczem poznaliśmy mieszkańców Afryki, a z kapitanem wspólnie zaśpiewaliśmy tańcząc jednocześnie, piosenkę prawdziwego wilka morskiego.

Spektakl zabawny, pełen dowcipnej narracji i doskonale prowadzonej interakcji z dziećmi nie pozwala się nudzić. Barwna scenografia i bogaty zestaw nieszablonowo wykorzystanych rekwizytów, pozwoliły wciąż zaskakiwać i utrzymywać zainteresowanie po ostatnie minuty spektaklu nie tylko u małego widza.

Marta Tyrpa

źródło: ckis.pl (tekst, video) foto. Jarosław Karasiński